Життя

Від весняної депресії врятує буряк: як боротися з весняним авітамінозом

. 3502

 

Навчально-методичний центр цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Кіровоградської області розказує про весняний авітаміноз та як його уникнути.

 26860 201246 21x152752

Дефіцит якого вітаміну в організмі?

При дефіциті вітаміну А погіршується зір, стають ламкими волосся і нігті, з'являється лупа.

Якщо ж турбують стомлюваність і безсоння, погіршується апетит, то організм страждає від нестачі вітамінів В1 і В9. Виразки в роті і тріщини на губах свідчать про брак вітаміну В6.

Нестача вітамінів Е і D не відразу проявляється. Основними симптомами є зниження ваги, підвищення пітливості.

Дуже важко самостійно виявити дефіцит вітамінів РР, К і В15. У разі їх нестачі страждають нирки, печінка, порушується обмін речовин і знижується рівень холестерину.

 

Як поповнити запаси вітамінів?

Для поповнення запасів вітаміну С рекомендовано вживати більше овочів і фруктів, причому тільки в свіжому вигляді. Термічна обробка руйнує вітамін С. У разі крайньої необхідності можна приймати хвойну настойку, яка багата на вітамін С.

Вітаміни А, С, D і В у великій кількості містяться в свіжій цибулі і часнику. Ці вітаміни також у достатку є у свіжій і квашеній капусті.

Зняттю весняної депресії сприяє буряк. У ньому містяться вітаміни В9, В5, В1, РР, Е, А і С. Не відстає від свого сусіда по грядках і морква. У ній дуже багато вітамінів В1, С, В6, В2, Е, РР і К. А за вмістом каротину моркві майже немає рівних. Цей овоч запобігає анемії, сприяє поліпшенню зору і омолоджує шкіру.

У період загострення симптомів авітамінозу віддайте перевагу яблукам і цитрусовим. Не забувайте про ягоди – малину, червону і чорну смородину, аґрус, вишню і полуницю. При заморожуванні вони не втрачають корисних речовин.

Для підтримки ослабленого організму вживайте фундук, волоський, кедровий горіхи, насіння гарбуза і соняшника.

Вітамін D міститься в ікрі, рибі, жовтку і яловичої печінки. Вітаміном В12 багате м'ясо птиці і морської риби.

Натомість перед вживанням аптечних вітамінів радять попередньо проконсультуватися з лікарем. Також радять більше часу проводити на свіжому повітрі, пити більше рідини та правильно і збалансовано харчуватися, аби уникнути авітамінозу.

Нагадаємо, що авітаміноз, на думку сімейного лікаря з Кропивницького, ліпше долати збалансованим харчуванням, а не пігулками.

 

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама