Життя

Кредит онлайн – порятунок чи небезпека?

. 4580

 

В чому користь і де ховається небезпека такої послуги, як онлайн кредит, як правильно обрати безпечного кредитора.


 

kredit march2

Кредит онлайн – порятунок чи небезпека?

Така послуга, як онлайн кредити, існує в Україні з 2013 року. В той час у фінтех-проекти інвестували лише сміливі підприємці, або іноземці з країн, які вже працювали у галузі онлайн кредитування в європейських країнах і мали великий досвід.

Як послуга, онлайн-кредитування може бути корисним, коли гроші потрібні негайно. Небезпека захована в занадто високій вартості онлайн кредитів, та відсутності страхового захисту позичальника від форс-мажорних обставин. Позика надається на короткий термін, а невчасне повернення заганяє людину в боргову яму.

Чому ж такі дорогі кредити користуються все більшою популярністю в Україні? Як взяти гроші так, щоб потім не прийшлося продавати хату? Докладно про кредитування онлайн нам розкаже консультант інформаційного порталу Financer.com.

В чому суть онлайн кредитів

Кредити онлайн – це швидкі грошові займи зі спрощеною процедурою оформлення, які з’явились завдяки розвитку фін-тех (високотехнологічні фінансові послуги на основі цифрових технологій). Їх особливість– гроші можна позичити віддалено за допомогою смартфона чи комп’ютера, зайшовши в інтернет. Споживач отримує позику за лічені хвилини, без довідок, без застави, без потреби особистого візиту у відділення. Саме ці якості – головні переваги такого способу кредитування.

Гроші надаються людям лише за паспортними даними, без перевірки фінансового стану людини, через це мікрокредит в інтернеті відносять до категорії найбільш ризикових для кредитодавця. Щоб уникнути збитків через недобросовісних позичальників, кредитори тримають ставку на рівні 180-730 % річних. Виходить, що збитки покриваються за рахунок людей, які вчасно сплачують відсотки.

Перша порада нашим читачам, які наважились взяти кредит онлайн – скоротити термін користування грошима до мінімуму, оптимальний термін позики – до 15 днів.

Хто регулює діяльність мікрофінансових компаній

Діяльність мікрокредитних організацій (МФО) регулює Національний Банк, вони зобов’язані виконувати закон «Про споживче кредитування». Згідно з ним, кредитори мають надавати своїм клієнтам вичерпну інформацію про вартість кредиту до підписання кредитної угоди. Одночасно з цим мають бути відсутні приховані платежі. А в рекламі теж повинна бути вказана реальна вартість кредиту.

Спеціалісти Financer.com цілий рік вивчали умови за кредитами онлайн в Україні і тестував послуги деяких компаній. Більшість кредиторів вже почали публікувати реальні ставки за користування позиками.
Підтвердження слів – на картинках. До прикладу взято дві популярні компанії – Swizo та Moneyveo. На фото ви бачите цифри, які були вказані в кредитних угодах.

Кредит від Moneyveo
moneyveo1
Кредит від Swizo
swizo1

Негативні моменти

Досить часто клієнти не розуміють, що онлайн кредити дорожчі, за банківські споживчі кредити, і не поспішають повертати гроші. Іноді трапляється так, що людина розраховує на грошовий переказ, заробітну плату, але її підводять інші люди. За прострочку, навіть якщо кредит був взятий з нульовою ставкою, нараховують відсотки і штрафи. Номінальна ставка за мікрокредитами досягає 2% на добу (730% річних!). Але якщо з виплатою першого і другого кредиту не було проблем, надалі можна розраховувати на зниження ставки до 1%, і навіть 0,7% за добу (256% річних).

Важливо! Згідно з законом «Про споживче кредитування» у випадку прострочення розмір штрафу не може бути більшим за 15% від тіла кредиту, а загальна сума штрафних виплат на повинна перевищувати заборгованість більше ніж на 50% по відношенню до базової суми. Примітка: дія закону не стосується кредитів на суму до 4000 гривень, яка на термін до 1 місяця.

Як потоваришувати з онлайн кредитами

Перед тим, як підписати угоду, переконайтесь, що знаєте наступне:
• Скільки грошей потрібно повернути
• Яка вартість позики
• Коли потрібно погасити кредит
• Що буде, якщо не заплатити вчасно

Зараз багато компаній пропонують своїм клієнтам першу позику під 0,01%. Таким чином вони приваблюють більше клієнтів, але така низька ставка буває лише один або два рази, і стосується наступних кредитів. Навіть акційний кредит має обмеження у часі – може надаватись на термін від 3 до 30 днів.
Зверніть увагу: процентні ставки за онлайн кредитами майже завжди вказують за 1 день користування грошима.

Обрати кредитну компанію буде простіше, якщо скористатись послугами спеціального інформаційного порталу для порівняння фінансових послуг. Так можна швидко знайти найвигіднішу пропозицію і подати заявку на кредит онлайн.

Реклама

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама