Повідомлення
  • Lack of access rights - File 'http:/lh5.googleusercontent.com/iNmBdWKY7qNLCblECBW14d7IlJ9cm_e9-4a2l7lyIJlm3MGWJukfZlQZPYq1cMMOD9f_amWoiyzBubfDXYAiYu1Pd80IWg1sXGKoAgfutd43XbMyfS4JupjJrvsneM7BFp91jyfj'
  • Lack of access rights - File 'http:/lh5.googleusercontent.com/iNmBdWKY7qNLCblECBW14d7IlJ9cm_e9-4a2l7lyIJlm3MGWJukfZlQZPYq1cMMOD9f_amWoiyzBubfDXYAiYu1Pd80IWg1sXGKoAgfutd43XbMyfS4JupjJrvsneM7BFp91jyfj'

Життя

Пряме врегулювання по ОСЦПВ 2020: реалії та перспективи

. 2387

Система прямого врегулювання за ОСЦПВ досі працює в Україні тільки в пілотному режимі, хоча з моменту її запуску пройшло вже понад три роки. На цей момент у програмі бере участь 15 великих гравців ринку страхування з 49 членів МТСБУ, але, можливо, з прийняттям нового закону про ОСЦПВ ситуація зміниться на краще.

Пряме врегулювання за ОСЦПВ сьогодні

Принцип дії механізму прямого врегулювання простий. У разі ДТП «своя» страхова компанія платить за полісом ОСЦПВ:

  • клієнту, якщо винен інший учасник,

  • іншому учаснику, якщо винен клієнт.

У разі невинності можна розраховувати на виплати від свого страховика, але тільки за дотримання певних умов. По-перше, кількість автомобілів, що зіткнулися, не повинна перевищувати двох одиниць. По-друге, обидва учасники на момент аварії повинні перебувати у тверезому стані. По-третє, відповідальність повинна покладатися тільки на когось одного.

Четверта умова — наявність полісів з опцією прямого врегулювання у двох водіїв. Сьогодні ймовірність зіткнутися з власником такого договору становить не більше 30%, оскільки послугу надають лише третина членів МТСБУ. Якщо в одного з учасників ДТП буде оформлена звичайна страховка, компенсацію невинній стороні, як і раніше, буде виплачувати страхова компанія винуватця.

Нюанси прямого врегулювання

На сайті МТСБУ можна ознайомитися зі списком учасників програми, який останнім часом не збільшується. Тут же докладно описаний механізм прямого врегулювання. Зокрема зазначено два важливих аспекти:

  1. Безпосередньо можна отримати тільки виплату за майновий збиток. Свій страховик виплатить відшкодування тільки за «залізо» навіть в тому випадку, якщо в аварії були жертви або тілесні ушкодження. Для отримання компенсації за фізичну шкоду все одно доведеться подавати заяву в страхову компанію винуватця.

  2. Після звернення до свого страховика потерпіла сторона може передумати та подати заяву в страхову компанію винуватця. Навпаки зробити не вийде: якщо невинний водій спочатку відніс документи «чужому» страховикові, «своя» компанія вже не прийме заяву.

Що зміниться, коли новий закон про ОСЦПВ набере чинності

На ринку обов'язкового автострахування назріли великі зміни, які можуть статися в найближчі рік-два після набрання чинності новим законом про ОСЦПВ. Серед нововведень — обов'язковість програми прямого врегулювання. Якщо ця поправка залишиться у фінальній версії закону, всі страхові компанії члени МТСБУ будуть відшкодовувати майнові збитки своїм клієнтам. Таке рішення дозволить скоротити терміни виплат за автоцивілкою до 20–40 днів (замість 90 днів) і знизити кількість «липових» полісів.

Реклама

Поширюйте

Коментуйте


Реклама