Життя

Як приготувати смачну каву вдома: поради кропивницької кав’ярні

. 6216

 

За карантинні тижні ви вже певно скучили за смачною кавою з улюбленої кав’ярні. Ми підготували декілька рецептів, які легко можна приготувати вдома.

morning 819362 1280

Керуючий кав’ярні Kex Bar у Кропивницькому Олександр Ямшанов поділився секретами приготування кави.

 

Як зварити каву вдома

Вдома каву можна заварити в чашці, турці (джезві). Також можна приготувати каву у френч-пресі, гейзерній або фільтровій кавоварках.

– Заварювати в чашці можна двома способами. Перший – «по-польськи». Мілко змелена кава, заливається гарячою водою (92-95 градусів), – каже Олександр. – Другий – бразильська чашка. Для цього способу потрібна кава більш світлої обсмажки ніж для еспресо, середнього помелу, розміром як поварена сіль.

Радить, температуру води від 92 до 95 градусів максимум. Якщо у вас немає спеціальних приладів для вимірювання температури води, можна закип’ятити воду і трохи почекати, щоб вона охолола.

– Я рекомендую 6 грамів змеленої кави на 100 мл води. Це універсальна пропорція для початкового рецепту заварювання в чашці, френч-пресі і фільтрової кавоварки. Для турки співвідношення 10 г кави на 100 мл води. З такого ж розрахунку треба брати на гейзерну кавоварку, – додає Олександр. – Дуже складно відразу взяти і зварити дуже смачно, а коли в тебе є конкретний рецепт ти його пробуєш і потім розумієш, що хочеш чи більш легку чи насичену і тоді регулюєш кількістю води або кави.

 

Капучино та холодна кава

Щоб приготувати капучино вдома вам знадобиться френч-прес.

– Класична пропорція кави і молока для капучино це 1 до 5. Тобто на 30 мл еспресо (вдома можно зварити турку або зварити каву в гейзерній кавоварці) береться 150 мл емульсованого молока. Вдома таке молоко можна зробити за допомогою френч-пресу. Нагріти молоко не більше 60 градусів, залити у френч-прес і сіткою верх-вниз взбивати молоко (швидко рухаючи поршень із сіткою вгору-вниз), вона збиватиме його. Буде схоже на піну як в кав’ярні, – розповідає бариста.

Можна вдома зробити каву холодного заварювання у френч-пресі.

– Взяти кави крупного помелу і залити її холодною водою (з розрахунку 6 г кави на 100 мл води) Якщо у вас френч-прес на 500 мл, то берете 30 г кави. Можна взяти 200 мл холодної води і додати льоду. Френч-прес поставити в холодильник на 8-12 годин. Вода буде поступово заварювати каву, а лід буде тримати як найдовше низьку температуру води. Звечора можна ставити і зранку буде дуже цікава холодна кава. У неї можна додавати холодне молоко, – каже Олександр.

Під час карантину у кав’ярні Kex Bar можна замовити з доставкою додому каву власної обсмажки в зернах, або за бажанням змелену.

– У нас є кава, яку ми використовуємо для приготування еспресо. Також вона підходить для заварювання в гейзерній кавоварці, в турці і френч-пресі. Більш світла обсмажка використовується для фільтрових кавоварок, – додав керуючий кав’ярні.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама