Життя

Як безпечно ходити в продуктовий магазин під час коронавірусу

. 5725

Як безпечно ходити в продуктовий магазин під час спалаху коронавірусу роз’яснюють фахівці Держпродспоживслужби в Кіровоградській області.

 

93277973 1452993821549362 4155040688880222208 n

1. Потрібно просто розуміти, що продукцію в супермаркеті чіпає безліч людей. Всі люди в супермаркеті перебирають руками овочі та фрукти. Однак, можна мінімізувати ризик, зробивши найпростіші кроки - використати одноразові рукавички або просто взяти пластиковий пакет для продуктів, покласти руку всередину і використовувати його, щоб взяти щось кругле і велике, на зразок головки капусти, потім покласти це в інший пакет зав’язати. Таким чином ви не торкаєтеся як обраного овоча, так і його сусідів, що лежать поруч. Якби всі наслідували цю практику, це могло б надати чималий вплив на стримування поширення мікробів взагалі і коронавірусу зокрема.

2. Використовуйте кредитну картку замість готівки. Давно доведено, що на поверхні банкнот і монет знаходиться дуже багато бактерій, оскільки гроші постійно передаються від людини до людини.

3.Поверніться тимчасово до одноразових пакетів. Використовуючи багаторазові сумки і відмовляючись від одноразових пластикових пакетів, ви, звісно, рятуєте навколишнє середовище, проте під час вірусної епідемії одноразова тара може бути безпечнішою. В багаторазових сумках і пакетах, якщо вони не будуть належним чином продезінфіковані після кожного використання, може міститись велика кількість бактерій і потенційно вірусних часток, якими ви теж можете заразитися.

4. Прийшовши додому, ретельно вимийте спочатку руки, а потім овочі та фрукти. Покладіть куплені овочі та фрукти в велику посудину і ретельно промийте їх в гарячій воді. Після цього ще раз вимийте руки з милом.

5. Мити продукти в упаковці не обов’язково, але і не буде зайвим. Будь-який предмет, на який можна чхнути, кашлянути або дихнути, потенційно може бути забруднений, хоча зазвичай час між купівлею і споживанням, а також будь-яка кулінарна обробка працюють проти потенційного зараження. Але в якості додаткового кроку для надійності ви можете зняти і прибрати упаковку з продуктів, які ви будете використовувати негайно, а також помити чи продезінфікувати упаковки з продуктами, банки з консервами, пляшки з водою тощо.

Не варто забувати, що головна причина зараження – не в продуктах, які ви купуєте, а в контакті з іншими людьми в приміщенні магазину. Ось чому важливо, щоб ви виконували рекомендовані гігієнічні заходи, такі як дотримання дистанції, обов’язкове миття рук і використання дезінфікуючого засобу для рук, де це можливо.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама