Чи призначається допомога по безробіттю звільненим з роботи за власним бажанням?

Опубліковано . в Життя

Кількість переглядів - 1682

 

Як впливає звільнення з роботи за власним бажанням під час карантину на виплати допомоги по безробіттю, роз’яснили в Кіровоградському обласному центрі зайнятості.

hroshi2

Відповідно до пункту 1 частини 5 статті 31 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» особам, звільненим з роботи за власним бажанням без поважних причин або за угодою сторін, тривалість виплати допомоги по безробіттю скорочується на 90 календарних днів. При цьому при звільненні з роботи за власним бажанням без поважних причин виплата скорочується з першого дня призначення, а при звільненні за угодою сторін – скорочення застосовується в кінці виплати (при стандартній тривалості виплати в 360 календарних днів – з 271-го дня).

Законом України від 13.04.2020 № 553-IX «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» (набрав чинності 18.04.2020) внесено зміни, у тому числі, до вищевказаного Закону, а саме – на період карантину, встановленого Кабміном з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19 для осіб, які втратили роботу в період карантину, не застосовуються вимоги щодо скорочення тривалості виплати допомоги по безробіттю, при цьому загальна тривалість виплати допомоги по безробіттю для таких осіб не може перевищувати 270 календарних днів.

Враховуючи, що карантин розпочався 12 березня 2020 р., дія цих правових норм поширюється на осіб, звільнених з роботи за власним бажанням без поважних причин або за угодою сторін починаючи з 12 березня. Відповідно ці громадяни мали можливість зареєструватись в державній службі зайнятості з 13.03.2020 р.

Таким чином, особам, звільненим з роботи за власним бажанням без поважних причин, виплата допомоги по безробіттю буде здійснюватись з першого дня її призначення і триватиме не більше 270 календарних днів (аналогічно і особам, звільненим за угодою сторін).

Вказана норма законодавства поширюється виключно на осіб, які втратили роботу в період карантину. Якщо звільнення відбулось 11.03.2020 р. і раніше, то скорочення тривалості виплати допомоги по безробіттю здійснюється за раніше діючими нормами (при звільненні за власним бажанням без поважних причин – з першого дня призначення).

 

G

Сподобалася стаття?

Реклама

Коментарі  

 
0 # Світлана 27.04.2020, 15:37
Цікаво, а за що жити людям, які звільнилися до прикладу за тиждень до карантину? У них зо більша ймовірність знайти роботу під час карантину?
Цитата
 

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити