Відеоспостереження для приватного будинку: що треба знати

15:12, 28 Квітня, 2020

Для захисту території приватного будинку мало встановити надійні двері, віконні решітки та високий паркан. Завбачливі домовласники використовують комплексні системи безпеки, до складу яких входить сигналізація, зовнішнє та внутрішнє відеоспостереження. У разі незаконного проникнення камери «запам’ятають» зловмисників, сповістять господарів і активують сирену.

 

Що знадобиться для організації відеоспостереження

Систему можна зібрати з окремих пристроїв або придбати у вигляді готового до монтажу комплекту. Необхідний мінімум включає IP і/або аналогові камери, відеореєстратор з жорстким диском для запису архіву, кабелі та роз’єми для під’єднання, кронштейни, аксесуари для прокладання кабельних ліній (труби, кабель-канали тощо). Все необхідне для організації відеоспостереження можна знайти на сайті https://www.bezpeka-shop.com/.

Для спостереження за периметром знадобиться 4–10 вуличних камер, які повинні «дивитися» на ймовірні місця проникнення — ворота, вхідні двері, вікна, гараж. За бажання можна встановити камери й в приміщенні: для одноповерхового будинку цілком вистачить 1–2 внутрішніх купольних моделей, для двоповерхового — 3–4 пристроїв. Для перегляду відео можна використовувати окремий монітор або стаціонарний/мобільний комп’ютер.

Як вибрати вуличні камери

Оптимальний варіант для вулиці — циліндрична камера Hikvision, Dahua або іншого відомого бренду із захистом від пилу та вологи не нижче IP 67. Пристрій повинен мати герметичний утеплений корпус, який дозволить електронній начинці пережити сильні морози. Висока стійкість до механічних впливів також не буде зайвою, оскільки зловмисник може спробувати «засліпити» систему силовим методом.

При виборі вуличних камер приділяйте увагу наступним параметрам:

  • роздільна здатність — чим більша площа контрольованої зони, тим вищою має бути деталізація (за невисокої роздільної здатності при масштабуванні віддаленого об’єкта замість чіткого зображення будуть великі пікселі).

  • фокусна відстань — чим більша, тим краща видимість і менші кути огляду.

  • технології поліпшення якості зображення — автоматична стабілізація амплітуди відеосигналу, компенсація засвічення, HDR тощо.

  • корисні функції — моторизований об’єктив (дозволяє дистанційно «зумувати» об’єкти й змінювати кути огляду), нічне ІЧ-підсвічування, запис при спрацьовуванні вбудованого датчика руху, збереження відео на SD-карту, тривожні виходи для під’єднання датчиків сигналізації, оповіщення на e-mail.

Як вибрати відеореєстратор

Відеореєстратор повинен підтримувати використовувані аналогові та/або цифрові формати відеозапису й мати достатню кількість каналів. Зверніть увагу на роздільну здатність для основних і додаткових відеопотоків, яку можна регулювати або зниженням швидкості запису, або скороченням кількості робочих каналів.

Якщо будинок під’єднаний до дротового інтернету, вибирайте гібридну або мережеву модель із доступом до мережі, яка буде передавати відеопотоки в хмарний сервер. Якщо LAN-кабель не прокладений, можна організувати віддалений доступ до архіву і трансляції за допомогою реєстратора з вбудованим 3G-модемом.

До речі: за наявності дротового інтернету можна організувати IP-відеоспостереження і без відеореєстратора, під’єднавши камеру до комп’ютера або маршрутизатора. В такій ситуації відео зберігатиметься в пам’яті ПК і/або в хмарі.

Реклама

Останні новини по темі
Жителів Кіровоградської області попередили про шахраїв
142431
tr5
У Кропивницькому попросили створити нову тролейбусну лінію
Читайте також

Від листопада 2023 року тривають мітинги на польсько-українському кордоні, учасники яких блокують вантажівки з українським зерном. Як це планує вирішувати український уряд та як...

16:09, 22 Лютого, 2024

Кросівки жіночі давно перестали бути виключно атрибутом спортивного гардеробу та стали невід’ємною частиною повсякденних стильних образів сучасних жінок. Вибір жіночих кро...

15:36, 22 Лютого, 2024

Очільниця Головного управління державної податкової служби у Кіровоградській області Юлія Мороз розповіла про найпоширеніші  помилки, через які штрафують фізичних осіб-підприємц...

13:41, 22 Лютого, 2024