Апарати ШВЛ, продуктові набори та більше 2,5 млн грн: аграрії Кіровоградщини допомагають у боротьбі з COVID-19

16:36, 30 Квітня, 2020
1 copy

Коли Україна виявилась неготовою зустрічати світову пандемію, аграрії знову прийшли на допомогу. Майже два місяці по всій Україні діє акція «Збережи життя українців», яку ініціювала громадська спілка «Всеукраїнська Аграрна Рада». Мета акції – підтримати і допомогти місцевим закладам охорони здоров’я, правоохоронним і органам місцевого самоврядування, найбільш незахищеним верствам населення боротись з епідемією коронавірусу. Малі та середні сільгоспвиробники, учасники Всеукраїнської Аграрної Ради з перших днів об’єдналися і долучилися до благодійності.

 

«Аграрії, як і весь соціально відповідальний бізнес, не залишились осторонь і активно підтримували країну в такий важкий час: закуповували апарати штучної вентиляції легень, індивідуальні засоби захисту для лікарів, необхідні витратні матеріали та ліки, а також забезпечували продовольством лікарні та найбільш вразливі верстви населення», – пояснює голова ВАР Андрій Дикун.

Відтак, аграрії ВАР Кіровоградської області виділили більше 2,5 млн грн, щоб забезпечити регіональні медичні заклади та лікарів всім необхідним для боротьби з COVID-19.

3

Відразу на прохання медиків відгукнулися Казачонок Геннадій та Іванченко Віталій ТОВ «Агро Ритм», Метановський Олександр ПСП «Урожай», Пустовойт Валентин ФГ «Людмила», Володарський Геннадій ТОВ «Гарт», Бендяк Валерій ПОСП «Вікторія». Для Гайворонської районної лікарні придбали новий апарат штучної вентиляції легень та засоби дезінфекції та захисту лікарів.

Ще три апарати штучної вентиляції легень і два вентилятори Puritan Bennett 560 виробництва США для здійснення штучної вентиляції легень придбав засновник компанії I&U Group Сергій Тарасов для Міської лікарні швидкої медичної допомоги міста Кропивницького. Окрім того, підприємство надає посильну допомогу у всіх районах, де розташовані їхні виробничі підрозділи.

Медичні заклади забезпечуються необхідними їм захисними масками, антисептиками і багаторазовими захисними екранами.

4

Не залишились осторонь і аграрії Добровеличківського району, які зібрали близько 260 тис. грн на допомогу районній лікарні. Кошти спрямували на купівлю масок, експрес-тестів та ліків. Також спільно з райдержадміністрацією було куплено апарат штучної вентиляції легень. Загалом в ініціативі взяли участь 63 аграрії, серед яких учасники ВАР: Саусь Сергій, керівник “ТОВ Агротех”; Віктор Воробйов, ТОВ “Агрофірма “Світанок”; Ігор Неофіта, ФГ “Неофіти”; Юрій Попелюх, ТОВ “Зоря”; Микола Савранський, СФГ “Савранського М.В.”; Наталія Кезик, ФГ “Кезик Н.М.”; Хаян Андрій, СФГ “Нива Хаяна А.Б.”; Періжок Василь, ФГ “Періжка В.В”.

Фінансову допомогу на закупівлю необхідних медичних засобів від Андрія Зубалія ТОВ “Прогрес” отримала Новомиргородська районна лікарня. Олександр Дем’яненко ПП “АФ Могутнє” також долучився ло підтримки станції швидкої допомоги Кіровоградського району.

фото 3

ТОВ імені Фрунзе на чолі із Сергієм Оношенком відгукнулись на прохання медиків Новоукраїнської районної лікарні і забезпечили їх масками, захисними костюмами та щитками. Окрім того, господарство об’єдналось з іншими сільгосппідприємствами ВАР свого регіону і зуміли зібрати 1 млн грн для потреб Новоукраїнської районної лікарні. До благодійності долучились: Олександр Скічко ПАФ «ім. Ульянова», Володимир Стрижньов ПАФ «Ганівська», Віктор Рускевич ПрАТ «Рівнянське», Владислав Жученко ПП «Україна», Юрій Маляренко ФГ «Світанок», Ігор Литвиненко СТОВ «Зоря», Косенко Станівлав ФГ «Землероб» та Мечет Артем ФГ «Алоей».

Забезпеченню засобами першої медичної допомоги медзакладів Новоархангельського району спряли аграрії Голючик Любов (ФГ “Голючик В.І.”) та Юрій Притула (ПСП «Еліт»).

За словами голови Всеукраїнської Аграрної Ради Андрія Дикуна, проаналізувавши досвід інших країн, які понесли значних людських втрат від коронавірусу та, аби уникнути пікових навантажень на лікарні і убезпечити особливо уразливі до вірусу категорії населення, було прийнято рішення людям похилого віку, самотнім, людям з інвалідністю та малозабезпеченим надати допомогу продуктами харчування «А оскільки всі учасники Всеукраїнської Аграрної Ради займаються вирощуванням і забезпеченням продовольства, ми зрозуміли, що саме тут можемо допомогти», – пояснив голова Всеукраїнської Аграрної Ради Андрій Дикун.

5

Справжній продовольчий резерв на Кіровоградщині створили ТОВ АФ «Нива» на чолі з Миколою Московчуком та фермерське господарство Костянтина Бойчука. Підприємства на постійній основі забезпечують продуктами харчування районну лікарню, а на період епідемії додатково сформували і роздали близько 5 тис продовольчих пакунків для літніх людей Благовіщенського району.

І це далеко не повний перелік підтримки від учасників Всеукраїнської Аграрної Ради Кіровоградщини. Лише спільними зусиллями та координованими діями країна може протистояти загрозі поширення епідемії і саме на це спрямовані всі ресурси аграріїв області.

Реклама

Останні новини по темі

12 заправок для салатів з майонезом і без (ВІДЕО)

flat lay 2583212 640
Screenshot 1 copy copy

Цікава творчість: чим зайняти себе та дітей вдома

Читайте також

На Кіровоградщині триває акція зі збору крові, в рамках якої спеціальна бригада Обласної станції ...

18:58, 8 Грудня, 2023

Вимушена переселенка з Луганщини Анжеліка Мірошниченко створила у Кропивницькому безкоштовну ...

17:26, 8 Грудня, 2023

На Кіровоградщині дві громади повідомили про загибель захисників на фронті.

17:14, 8 Грудня, 2023