файно

Кіровоградщина: чоловік повернув позичених 2500 доларів завдяки правильній розписці

Опубліковано . в Життя

Кількість переглядів - 6778

 

У Долинській чоловіку через суд довелося повертати позичені своєму товаришу 2500 доларів США. Це можливо, якщо правильно оформити розписку, пояснюють фахівці бюро правової допомоги.

 pozyka 810x446 c

У розписці було чітко прописане місце проживання позичальника, розписка підписана ним та свідками. Чоловік неодноразово просив повернути борг, але позичальник постійно ухилявся від повернення боргу.

Юрист Долинського бюро правової допомоги, ознайомившись з матеріалами справи, склав позовну заяву про стягнення боргу за розпискою.

Долинський районний суд області виніс рішення позовні вимоги задовольнити та стягнути на користь клієнта заборгованість за договором позики в розмірі 2500 доларів США, а також 768,40 грн, понесених та документально підтверджених судових витрат зі сплати судового збору.

Юрист бюро правової допомоги Сергій Кравчина каже, що при укладенні договору позики (розписки) потрібно обов’язково прописати наступні умови, аби убезпечити себе:

  • у тексті мають бути чітко зазначені людина, яка отримує гроші, а також її паспортні дані;
  • вказана сума, яку особа отримує (вказана цифрами та прописними буквами), якщо кошти в іноземній валюті, має бути зафіксовано за яким курсом буде повертатись борг;
  • передбачений кінцевий термін повернення отриманих коштів, або періоди для повернення частками;
  • у разі, якщо кошти передаються під відсотки – має бути передбачена ставка, під яку отримуються гроші;
  • після підписання договору (розписки) необхідно підписати акт прийому-передачі грошей в двох екземплярах (по одному – для кожної сторони);
  • після підписання договору, кредитор повинен отримати від боржника копію паспорту та ідентифікаційного коду;
  • при передачі в якості забезпечення договору позики рухомого/нерухомого майна, оформлюється договір іпотеки/застави, який в обов’язковому порядку має посвідчуватись нотаріусом.

Розписка як документ, що підтверджує боргове зобов’язання, має містити умови отримання позичальником в борг грошей із зобов’язанням їх повернення та дати отримання коштів.
Якщо умови укладення договору позики (розписки) сторонами були не дотримані, то буде вважатися, що між сторонами не укладений договір.

 

G

Сподобалася стаття?

Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити