Життя

Для серця і проти болю: причини почати їсти вишні та черешні

. 11624

 

Солодка та кисла вишня – справжня «бомба», що оздоровлює організм, вважають у Центрі громадського здоров’я. І наводять шість причин, чому варто додати такий смачний фрукт до літнього раціону.

 

vyshnja

 

1. Вітаміни та мінеральні речовини

Всі сорти вишні та черешні містять багато клітковини, а також мідь, калій та марганець, необхідні для повноцінної роботи організму. Також у вишнях багато вітаміну С, вітамінів групи В та вітаміну К. Нагадаємо, що вітамін С необхідний для підтримки імунної системи, здоров’я шкіри та слизових оболонок, вітаміни групи В позитивно впливають на нервову систему, а вітамін К регулює процес згортання крові. Калій необхідний для регуляції серцевого ритму, скорочення м’язів, передачі нервового імпульсу, регуляцію кров’яного тиску. А клітковина допомагає підтримувати здоров’я травної системи.

 

2. Високий вміст антиоксидантів та протизапальних сполук

Високий вміст антиоксидантів може допомогти в боротьбі з окислювальним стресом – станом, пов'язаним з множинними хронічними захворюваннями і передчасним старінням. В чисельних дослідженнях показано, що вживання вишні ефективно зменшувало запалення і знижувало показники окисного стресу. Вишня особливо багата на поліфеноли, які допомагають боротися з ушкодженнями клітин, зменшують запалення і покращують загальний стан здоров'я.

 

3. Сприяють відновленню після навантажень

Дослідження показують, що вживання кислої вишні та черешні (солодка вишня, - авт.) може зменшити м'язовий біль, пошкодження і запалення, викликані фізичним навантаженням, завдяки протизапальним сполукам.
Кисла вишня і її сік, здається, більш ефективні, ніж солодкі сорти, хоча обидва можуть допомогти при фізичних навантаженнях. Виявили, що вишневий сік і концентрат прискорюють відновлення м'язів, зменшують м'язовий біль, викликані фізичними вправами, і запобігають втраті сили у спортсменів, таких як велосипедисти та марафонці.

 

4. Приносять користь здоров’ю серця

Вишня багата поживними речовинами і сполуками, які сприяють здоров'ю серця, включаючи калій та поліфеноли.
Всього чашка черешні без кісточок забезпечує 10% від загального калію, мінералу, що необхідний для підтримки здоров'я вашого серця. Калій важливий для підтримки регулярного серцебиття і допомагає видалити з організму надлишок натрію, регулюючи кров'яний тиск. Більш високе споживання калію пов'язане зі зниженим ризиком серцево-судинних захворювань та інсульту.
Також вишня багата потужними поліфенольними антиоксидантами, які можуть допомогти зберегти серце здоровим, захищаючи його від клітинних ушкоджень і зменшуючи запалення.

 

5. Може полегшити симптоми артриту та подагри

Завдяки своїм сильним протизапальним ефектам вишня може зменшити симптоми артриту та подагри, викликані накопиченням сечової кислоти, яка може привести до сильного набряку, запалення і болю в суглобах.
Багато досліджень показують, що вишня допомагає знижувати окислювальний стрес і зменшує запалення, пригнічуючи запальні білки, які можуть допомогти зменшити симптоми, пов'язані з артритом. Крім того, вишні можуть знизити рівень сечової кислоти в організмі, що робить їх особливо корисними для людей з подагрою.
Дослідження показало, що вживання в їжу двох порцій (280 г) черешні призводить до швидкого зниження рівня запального маркера С-реактивного білка (СРБ) і значного зниження рівня сечової кислоти через п’ять годин після вживання, при цьому зменшуються набряки та біль.
Інше дослідження людей з подагрою показало, що у тих, хто їв свіжу вишню протягом двох днів, було на 35% менше нападів подагри, ніж у тих, хто не вживав фрукти.

 

6. Поліпшує якість сну

Вишневий сік або ягоди вишні та черешні сприятливо впливають на якість сну. Цікаво, що вишня містить мелатонін – речовину, яка допомагає регулювати цикл сну-неспання.
Дослідження показало, що у тих, хто пив кислий концентрат вишневого соку протягом семи днів, спостерігалося значне підвищення рівня мелатоніну, тривалості та якості сну.
Аналогічно, двотижневе дослідження серед літніх людей з безсонням показало, що вживання чашки (240 мл) кислого вишневого соку перед сном збільшує час сну на півтори години.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама