Життя

На яку пенсію може розраховувати багатодітна мати

. 16269

 

У Кіровоградській області 2 796 жінок вийшли на пенсію як багатодітні матері. У головному управлінні Пенсійного фонду в області пояснили особливості призначення таких пенсій.

 bahatoditnamama

Хто може скористатися цією можливістю?

Жінки, які народили п’ятьох або більше дітей та виховали їх до шестирічного віку мають право на призначення дострокової пенсії за віком після досягнення ними 50 років та за наявності не менше 15 років страхового стажу.

Чи зараховується до страхового стажу час догляду за дітьми?

До страхового стажу до 1 січня 2005 року враховується, зокрема, час догляду непрацюючої матері за малолітніми дітьми, але не довше, ніж до досягнення кожною дитиною 3-річного віку, а починаючи з 1 січня 2005-го – періоди здійснення догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку за умови отримання відповідної допомоги, передбаченої законодавством.

Як підтвердити своє право на таку пенсію?

Для призначення такої пенсії, крім документів, що засвідчують особу та підтверджують набутий страховий стаж, подаються документи про народження дітей та виховання їх до шести років. Факт народження дитини встановлюється на підставі свідоцтва про народження, а її виховання до зазначеного віку – на підставі свідоцтва про народження чи паспорта дитини.

До пенсії призначається надбавка

До розміру пенсії призначається надбавка – пенсія за особливі заслуги перед Україною, яка складає від 35 % до 40 % прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб (в залежності від кількості дітей).Розмір пенсії багатодітної матеріНаприклад, багатодітна мати 7 дітей, яка набула страхового стажу 15 років, з 1 липня 2020-го отримуватиме 2345 грн пенсії (у тому числі 633 грн – надбавка у вигляді пенсії за особливі заслуги).

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама