Життя

На Кіровоградщині анонсували відкриття мисливського сезону: правила полювання

. 4100

 

Для більшості мисливців справжній літньо-осінній сезон полювання починається у серпні, з полювання на пернату дичину.

 poluvanja

Державна екологічна інспекція у Кіровоградській області розповіла про правила полювання для мисливців.

Документи на право полювання

Документами на право полювання (для громадян України) є:

  • посвідчення мисливця;
  • щорічна контрольна картка обліку добутої дичини і порушень правил полювання з відміткою про сплату державного мита;
  • дозвіл на добування мисливських тварин (ліцензія, відстрільна картка, дозвіл на діагностичний та селекційний відстріл тощо);
  • відповідний дозвіл на право користування вогнепальною мисливською зброєю у разі її використання;
  • паспорт на собак мисливських порід, інших ловчих звірів і птахів у разі їх використання під час полювання.

Ці документи мисливець зобов'язаний мати під час полювання, транспортування або перенесення продукції полювання і пред'являти їх на вимогу осіб, уповноважених здійснювати контроль у галузі мисливського господарства та полювання.

Заборони в полюванні

Державна екологічна інспекція області попереджає про заборону полювання на територіях та об'єктах природно-заповідного фонду, на відтворювальних ділянках, у межах населених пунктів, а також у заборонений час: у не дозволені для полювання строки на відповідні види тварин; у темний період доби.
Забороняється полювання із застосуванням або використанням заборонених знарядь та забороненими способами, передбачені законодавством України. Не дозволено полювати без належного на те дозволу та відповідних документів.

До речі, впродовж сезону полювання в мисливських угіддях відбуватиметься державний нагляд (контроль) за дотриманням мисливцями правил полювання.

Штрафи

Порушення законодавства у галузі мисливського господарства та полювання, згідно із законами України, тягне за собою адміністративну та кримінальну відповідальність. Порушення у сфері використання об’єктів тваринного світу відповідно до ст. 85 Кодексу України про адміністративні правопорушення тягне за собою накладення штрафів на суму від 102 до 2550 гривень. У інших випадках, де порушення полювання мало наслідок добування птахів/диких тварин, розраховується шкода відповідно до такс, затверджених наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України, Міністерства екології та природних ресурсів України 19.06.2017 №301/222.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама