Життя

На початку осені спливе термін для списання боргів ФОПам

. 1622

 

Термін для списання боргів фізичним особам-підприємцям спливає 1 вересня.

 borg

Головне управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області пояснює, що варто знати.

Прикінцеві положення Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» з усунення дискримінації за колом платників» набули чинності 3 червня 2020 року.

Чому ця дата важлива?

Відповідно до законодавства передбачено списання за заявою платника несплачених сум недоїмки за період з 1 січня 2017 року по 3 червня 2020-го, а також штрафів та пені, нарахованих на ці суми недоїмки, у разі якщо таким платником не отримано дохід (прибуток) від діяльності. За умови подання державному реєстратору заяви про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності та до податкового органу відповідної звітності протягом 90 календарних днів. 1 вересня цей термін спливає.

Звідки борги?

З 2017 року фізичні особи-підприємці (загальна система оподаткування) повинні були обов’язково сплачувати єдиний соціальний внесок у розмірі, не меншому за мінімальний, не залежно від того, чи отримано таким платником дохід (прибуток) у звітному кварталі або окремому місяці звітного кварталу. Державною податковою службою такі нарахування проведено в автоматичному режимі.

Увага!

Нараховані та сплачені або стягнуті за зазначений період суми недоїмки, штрафних санкцій та пені не підлягають поверненню.

Куди звертатись?

З питань обчислення і сплати (списання) єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, погашення існуючої заборгованості, припинення підприємницької діяльності тощо звертатись до органів Державної податкової служби на відповідній території.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама