Життя

Що робити, якщо від карантину зриває дах

 Автор: Анастасія Дзюбак. 3379

 

Разом з психологинею Оленою Чорною "Гречка" розпочинає рубрику для жінок "Все буде добре і навіть краще". У першому матеріалі рубрики говоримо про те, як упоратись, коли від карантину зриває дах.


today is your day
Як нам набридло слово «карантин»! Вже кілька місяців екрани стимулюють нас тримати фокус на почуттях тривожності і безпорадності. Пропоную змістити його на сферу «на що можу вплинути я» і «про що я зараз живу».

 

Про що ви живете це літо? Про що ви живете сьогодні? Ви – найкраща людина в світі за версією ДНК ваших батьків- чим себе сьогодні порадувала? Якщо ви любите починати день чашечкою кави під звуки улюбленої пісні, чи створили ви собі це? Чи присвятили сьогодні 30 хвилин лише собі? Чаю, книжці, медитації, внутрішній тиші? Ви не можете видати назовні радість і ресурс, якщо спершу не наповнились цим внутрішньо.

90 copy

Вам нІколи про себе подбати? У вас сім’я, діти, робота? У мене також.

А ще моїй сім’ї, як і вашій, потрібна щаслива мама. Ви світу потрібна саме радісною і щасливою. Навіщо йому було б тоді напружуватись і створювати такі гарні світанки, ранкове повітря, шум дерев, ароматну каву, обійми і посмішки? Жили б ми собі у стані вічної ночі і гарували до нестями.

Повірте, у світу є на вас інші плани, окрім страждати. Вам не хочеться прокидатись зранку, бо все обридло. Гаразд, а що не обридло?

Заради чого ви готові встати на 30 хвилин раніше? Якщо ваша відповідь «Не знаю», то ви забули.
Ви точно знали про це в дитинстві. Знали, коли виходили заміж. Знали ще 10 років тому. Пригадайте. Для мене пригадайте.

Для себе, для розвороту свого життя з рельсів «всі так живуть, і я потерплю».

Поверніться обличчям до себе. Погляньте на себе в дзеркало, як на незнайомку, увагу якої вам би хотілось завоювати.

Що цікаво цій жінці? Від чого в її очах з’являється вогник? Скільки їх хочеться обіймів? Що змушує посміхнутись? Що б вона хотіла одягнути саме зараз, аби почуватись красунею? (а ви така і є!)

Як би вона провела годину свого життя, якби ніщо не важило – ні діти, ні робота, ні «що люди скажуть», ні обов’язки? Що з цього ви можете зробити прямо сьогодні? Ось просто зараз – взяти і організувати собі радість. Подарувати собі 30 хвилин себе усміхненої.

Я йду пити чорний чай, сидіти на красивому килимку і дивитись, як вітер грає деревами. Мовчати. Слухати, що звучить у мене всередині, коли навколо тиша.

Посміхатись від того, що зараз у світі є лише я, вітер і чорний чай.

Хто зі мною? Як ви себе радуватимете?

Для довідки:
Олена Чорна – психологиня, консультантка в методі позитивної психотерапії, авторка "Щоденника драйвової панянки" та "Планера успіху", людина-натхнення.

 

Поширюйте

Коментуйте