файно

Як спокійно розірвати стосунки, коли у чоловіка гіперопіка?

Опубліковано . в Життя

Кількість переглядів - 817

 

Сьогодні в рамках рубрики для жінок "Все буде добре і навіть краще"психологиня Олена Чорна розповіда як розірвати стосунки, які на вас тиснуть.

 

lubov

Дівчатка, я почну здалека. Дозволите?

У кожної з нас в голові є сценарії ідеальних стосунків і того, як ми відчуваємо любов. Зазвичай, ми беремо ці сценарії з дитинства зі стосунків «мама-тато» або тих дорослих, які виховували: не було тата – зі слів мами про нього, зі стосунків родичів, знайомих, книг, фільмів.

Тобто у досвіді ось цих найперших сімейних стосунків кожен із нас отримує поняття, що таке норма. Зауважте: не «що таке щастя», «гармонія», а саме - «норма». Якщо тато був агресивним, контролюючим, жорстоким, а мама страждала, але не виходила з цих стосунків, то в дитячій голові, скоріш за все, сформувалась норма: «любити=ображати», «любити=терпіти». І навколо цієї норми вибудувався життєвий сценарій.

Часто жінки з агресивними татами обирають собі таких же агресивних чоловіків і від того страждають. Це пункт перший.

Порада: незалежно від того, у відносинах ви чи ні, раджу оглянутись назад і підсумувати: «А який мій досвід стосунків? Що схожого у тих чоловіків, які я обираю? Що я роблю подібно до моєї мами? Чи щаслива я від цього вибору?»

Пункт другий: кожна з нас прагне любові. А способи її отримання сформувались у нас – вгадайте коли?- теж у дитинстві.

Продовжимо наш приклад про контролюючого тата. Як могла маленька дівчинка, на її думку, порадувати тата?- Слухаючись його в усьому, підкоряючись йому. Це сприяло формуванню у неї (усвідомленої чи неусвідомленої) потреби в керуючому партнері. Простими словами: мені зручно, коли мені кажуть, що і як слід робити, а раптом я наробила шкоди- «закривають» мої факапи.

Тут відповідальність за життя, рішення, вибори передана іншій людині. Це стає звичним чи вигідним, або й тим, і іншим. Тому «позбувшись» контролюючого партнера, така жінка має великий ризик «вскочити» у подібні стосунки, адже психіка уже заточена на них.

Що робити? В першу чергу похвалити себе, що ви уже над цим задумались.
Значить, у вас є шанс змінити ситуацію.

По-друге, дати собі відповідь на такі питання:

  1.  Якою частиною мого життя зараз керує партнер? Чим мені зручна ця ситуація? Яких рішень я поки можу не приймати, бо він розрулює? (тільки чесно-чесно, для себе ж робите)
  2. А як я впораюсь з цими сферами життя самостійно?
  3. Чи можу я забезпечити себе фінансово, не маючи цієї опори? Адже «людина, яка не може забезпечити себе фінансово, не керує своїм життям»- як би сумно це не звучало.
  4. Як до мого рішення поставиться моя родина? Чи готова я до цього?


По-третє, сформуйте свою групу підтримки: декілька подруг чи ресурсних жінок, які мають подібний досвід, які душею за вас.

Ваш вихід з контролюючих стосунків насправді стане процесом вибудовування себе, визначення своїх цінностей, вміння робити свої вибори і нести відповідальність. Будьте готові, що це процес, і він займе певний час. Так, буде то легше, то важче, місцями боляче. Але цей біль минеться, а нова сильна ви залишиться.


І насамкінець: пам’ятайте, що хотіти щастя і йти до того- нормально. Ненормально бути у болючих стосунках і змушувати себе звикати до них.

Також читайте, що робити, якщо від карантину зриває дах.

 

G

Сподобалася стаття?

Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити