Життя

Все, що потрібно знати про Просекко – розповідає ALCOMAG

. 3225

 

Просекко з року в рік потрапляє в топ найбільш популярних ігристих. Це легке вино з простим, але приємним смаком подобається всім без винятку. Сьогодні італійський уряд строго стежить за якістю напоїв, які виробляються під цим найменуванням. Виробництво напою дозволено тільки в двох регіонах – Фріулі і Венето. У цій статті хочемо ближче познайомити вас з культовим напоєм.

prosecco

Елегантні і сонячні вина Італії доступні в каталозі ALCOMAG за найпривабливішими цінами! Доставляють швидко і в усі регіони України.

Специфіка створення напою

За правилами італійських стандартів в сучасному ассамбляже Просекко має бути не менше 85% винограду Глера. Інший обсяг може бути заповнений або локальними італійськими автохтонами, або міжнародними сортами, що відкриває виноробам поле для маневру. Але найчастіше використовуються сорти Піно Блан, Піно Гріджо, Шардоне.

Стандартизація не обмежує винороба у виборі методу виробництва, але частіше за все Просекко створюють за технологією Шарма-Мартінотті, яка передбачає вторинне бродіння не в пляшках, а в спеціальних металевих ємностях.

Цікаво й те, що в 2020-му році почався новий етап у становленні Просекко, оскільки на офіційному рівні було дозволено створення рожевого Просекко з додаванням сорти Піно Нуар.

Вибирайте вино на свій смак і бюджету тут - https://alcomag.ua/vino/. Якщо не можете визначитися, скористайтеся радою персонального сомельє.

Різновиди Просекко

  • DOC – об’єднує базові вина з простим смаком.
  • DOC Treviso – більш якісна різновид.
  • Asolo Prosecco DOCG – якісні і престижні зразки.
  • Conegliano Valdobbiadene DOCG – найдостойніші напої цієї категорії.

На окрему увагу заслуговують Просекко з класифікацією Valdobbiadene Superiore Di Cartizze DOCG. Виноград для створення цього вина вирощується на схилах гори Картіцце – це дуже престижний терруар, який цінується не менше, ніж Бароло.

Особливості вина

Вина Просекко мають дуже легкий і привітний характер, ці вина найкраще пити молодими, насолоджуючись ними на відкритому повітрі. У Просекко переважають легкі фруктові мотиви, які роблять це вино прекрасним аперитивом, а також дозволяють використовувати його в якості основи для освіжаючих коктейлів. Перед подачею Просекко рекомендують гарненько охолодити.

Реклама

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама