Життя

Поради психологині для тих, кому нічого не хочеться і постійно втомлений

. 5405

Сьогодні психологиня Олена Чорна в рамках рубрики для жінок «Все буде добре і навіть краще» розповідає про те, як вийти зі стану вічної втоми.

vtoma

Вже зранку вас накриває відчуття втоми? Хочеться ще полежати, і ще полежати, і, бажано, взагалі нікуди не йти. Ви автоматично робите свої ранкові справи, йдете на роботу, і вже о 15 почуваєтесь так, ніби за вікном 8 вечора.

Ваш улюблений відпочинок – лягти на диван і «щоб ніхто не чіпав». Будні стають суцільним напруженням, чекаєте вихідного, в який хочеться «упхати» все – і відпочинок, і навести лад, і побути з дітьми, і фільм подивитись, і в парк/магазин вийти. В результаті – напружуєтесь ще більше. І з понеділка спіраль втоми набирає ще більших обертів.

Вам хочеться вийти зі стану вічної втоми? – читайте далі.

Для того, щоб зрозуміти, чому ви настільки виснажені, треба спершу розібратись, куди ви зливаєте енергію. Так-так, куди ви зливаєте цілі літри своїх життєвих сил.
І не кажіть одразу: «У мене робота, відповідальність, доросле життя – звідки ті сили?». Запас сил і енергії у нас у всіх величезний, це базова комплектація від народження. Інша справа – як ми цим розпоряджаємось.
Ви бачили коли-небудь втомлену дитину? От так, щоб тільки прокинулась – і втомлена? Та їх не бере навіть 4-годинне ганяння на вулиці, а потім ще у парк, а потім в гості до друга Кості. Важко уявити дитину, яка скаже: «Що ти до мене з цією прогулянкою пристала? Хіба не бачиш, я втомлена? Які це нові іграшки розпаковувати?! Я і так змучилась за тиждень!».

Отож, запасу енергії у нас на завод і атомну підстанцію. То куди ж ми її зливаємо? Візьміть ручку і блокнот або відкрийте «Нотатки» у телефоні й складіть список дій, які забирають у вас енергію, виснажують, які ви робите неохоче, які дратують. Наприклад, їхати на роботу у громадському транспорті, робити генеральне прибирання щосуботи, спілкуватись з сусідкою, робити домашнє завдання з дитиною. Будьте чесні з собою. Вас не влаштовує місце, де ви живете – додавайте у список. Виснажує робота – туди ж. Є ряд друзів, від спілкування з якими почуваєтесь безсилою (варіанти: розв'язуєте їхні проблеми, вислуховуєте постійні скарги на життя, рятуєте) – додаємо в список.

Не бійтесь, що там може опинитись багато важливих для вас речей чи спілкувань. Навіть, якщо ви не випишете їх у список, «бо незручно, бо це ж бабуся, бо де я буду жити», вони все одно відніматимуть енергію, тільки по-тихому. А так у вас з’явиться шанс побачити, хто і що забирає ваші життєві сили, куди ви зливаєте енергію, повністю руйнуючи баланс «брати-давати».

Прогляньте тепер свій список, побудьте з ним декілька днів, а потім навпроти кожного рядка напишіть, що з ним можна зробити. Як зменшити спілкування / знизити / змінити / мінімізувати / відмовитись / віддати / викреслити. І найважливіше – почніть це робити. Непотрібно братись за все і одразу – краще поступово. Побачили, що спілкування з сусідкою вас виснажує – мінімізуйте його до ввічливого «Добрий день!» і не затримуйтесь поряд з нею.

Нечесно і вона образиться? – А чесно наповнювати вас своїми негативними базіканнями і лишати безсилим? Ваше життя про «зручно іншим» чи про вас?

Якщо у список речей, що виснажують потрапило ваше житло чи робота – з цим теж можна працювати. Ваш дім – ваш життєвий простір. Приберіть з нього речі, які вас не радують – хай навіть нові й подаровані кумою. Не можете зараз змінити дім – то змініть його зсередини: пофарбуйте, винесіть зайве, купіть красиве покривало.

Зробіть те, що можете, з тим, що маєте, там, де ви є. І у вас з’являться сили на рух вперед.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама