Життя

Психологія кольору: як впливають на нас теплі відтінки у дизайні та особистих речах

. 4791

 Експерти відмічають: колір у дизайні – дуже суб’єктивна складова. Один і той самий відтінок викликає у однієї людині захват, а в іншой почуття пригнічення. Здебільшого це залежить від власних усталених вподобань, адже хтось полюбляє природній зелений, а хтось фанатіє від яскраво-червоного. Та у будь-якому разі існує наука “Теорія кольорів”, і вже доведено що колірне забарвлення оточення дійсно впливає на емоційний стан людини.

kol1
У цій статті ми розглянемо, який вплив на наш настрій мають теплі вогняні відтінки: червоний, помаранчевий та сонячний жовтий.

 Червоний в інтер'єрі

kol2

“Як основний колір він вписується до кухні, їдальні, ванної кімнати, кабінету або передпокою”, – відзначають експерти дизайн-студії ZIKZAK, демонструючи приклади інтер'єрів житлових будинків, які можна переглянути за посиланням ZIKZAK.com.ua/services/dyzajn-interyeriv-budynkiv/.

У спальні, вітальні або в дитячій червоний краще використовувати лише для яскравих акцентів.
Колір кохання, як його заведено називати, рідко використовують у дизайні житла, адже він має “войовничий” підтекст через асоціацію з кольором крові. А от у Китаї, навпаки, червоний уособлює процвітання та щастя, притягує удачу.

Жовтий в особистих речах

kol3

Це найенергійніша барва у всій палітрі, що асоціюється зі щастям та сонячним світлом. Її частіше вибирають як акцент. Акцентом слугує будь-яка річ з образу, але краще з цією задачею впораються аксесуари – сумки, обідки, чохли на телефони тощо.

"У нас в наявності більш як 30 000 чохлів на смартфони у кольорі на будь-який смак, безумовно, є й жовті, – додають спеціалісти магазину eCase. - М'які відтінки жовтого добре підходять дітям. На відміну від рожевого та блакитного, жовтий не прив'язаний до статі малечі."

Помаранчевий в одязі

Це дуже яскравий та енергійний колір, його асоціюють з землею та осінню. Він дуже притягує увагу, тому часто його використовують в одязі, аби створити яскравий образ. Помаранчевий менш провокаційний, ніж червоний, більш дружній. Психологи навіть використовують такий колір в одязі у рамках кольоротерапії – це допомагає боротися з депресією, пригніченістю, поганим настроєм.

 Реклама

Поширюйте

Коментуйте


Реклама