Життя

Коли бізнес успішний завдяки науці

. 803

За роки незалежності Україну покинуло 25 тис. вчених. Те, що країна відчуває «відтік мізків», вже не можливий ризик, а сумна реальність. Ситуацію взявся виправляти бізнес. Підприємці починають розуміти, що без власного R&D вони не зможуть конкурувати з міжнародними компаніями, і їх позиції без наукового фундаменту і доказової бази завжди будуть слабкіші.

real 08357963 ea2b 4b01 8e4a 41429a937568

Особливо гостро ця проблема відчувається в АПК. Україна задихається від завезених пестицидів, при цьому про родючість грунтів, здоров'я екосистеми і екологічні показники продукції аграрії часто замислюються в останню чергу, тому що на державному рівні ці проблеми дерегульовані. Проблемам хімізації сільського господарства, адекватного реагування на зміну клімату політична еліта уваги не приділяє, а наукова громадськість не ініціює діалог, так як ледь тримається на плаву через дефіцит фінансування.

Хороша новина - не все так погано. На щастя, є бізнес, який готовий вкладати в наукові дослідження і співпрацює з вченими над реальними прикладними завданнями. Успішний кейс такого підходу - український виробник біопрепаратів БТУ-ЦЕНТР.

Компанія розробляє і виробляє мікробні препарати для харчування, захисту сільськогосподарських культур, а також оздоровлення грунтів. Продукти отримали міжнародну сертифікацію для застосування в органічному землеробстві та активно експортуються як в Європу, так і пострадянські країни. 

На своїй базі компанія створила конгломерат науки і виробництва - власний R&D-центр «Інститут прикладної біотехнології», який займається вивченням проблем вирощування агропродукції і генеруванням їх якісно нових рішень. Тільки в 2019 року в рамках проектної діяльності компанія провела 2000 лабораторних і польових досліджень. БТУ-ЦЕНТР стала єдиною компанією в Україні, яку визнала і додала до своїх лав Міжнародна асоціація виробників способів біоконтролю (International Biocontrol Manufacturers Association).

Недавній приклад успіху, завдяки науці - реакція на різкі нічні заморозки і їх вплив на врожай озимих культур. У разі заморозків гальмується ріст кінчиків кореня, і рослина позбавлене можливості підвищити природним шляхом рівень цитокінінів, які необхідні для закладки пагонів колоска, освіти ендосперми в зерні і затримки процесу старіння.

Дослідницький колектив підготував рішення. Для відновлення вегетаційних процесів вони розробили програму «STOP Стрес» - комплекс з антістресанта Органік-баланс®, стимулятора росту Азотофіт® і прилипачів Ліпосам®. Програма «STOP Стрес» вже врятувала тисячі тонн врожаю по всій Україні.

БТУ-ЦЕНТР - яскравий приклад, що успішні кейси взаємодії науки і бізнесу існують. І тільки дотримуючись такої синергії підприємництва та наукової творчості ми зможемо відновити науково-дослідницьку діяльність та якісно підняти українську економіку. За наукою майбутнє!

Реклама

Поширюйте

Коментуйте


Реклама