Життя

Як працюватимуть нотаріуси в умовах посилення карантину

 Автор: Анастасія Дзюбак. 5367

На сьогоднішній день державні нотаріальні контори та приватні нотаріуси продовжують працювати у період карантину, хоча із обмеженнями, встановленими для запобігання поширенню коронавірусу.

audyt

В деякій мірі прийом громадян зменшений та обмежений. Однак це не означає, що взагалі не можна звернутися до нотаріуса.

Як повідомляють у відділі з питань нотаріату у Кіровоградській області Південно-Східного міжрегіонального управління міністерства юстиції.

Громадяни мають можливість зателефонувати нотаріусу та в телефонному режимі отримати консультацію чи погодити час особистого прийому.
За необхідності особистого прийому відвідувачі зобовязані заходити до приміщення нотаріальної контори з дотриманням санітарних вимог, а саме по одному, в медичних масках.

Більшість нотаріальних дій можна відтермінувати. Але це не стосується спадщини. Одним із найбільш поширеним питанням, з якими громадяни завжди зверталися до нотаріуса, є прийняття (відмова від) спадщини, адже законодавством встановлено строк шість місяців з часу відкриття спадщини, тобто з дня смерті спадкодавця.

Щоб прийняти спадщину, законодавець встановлює громадянину строк у шість місяців. Щоб його не пропустити та потім не звертатися до суду для встановлення додаткового строку, людина має вчасно звернутися до нотаріуса та подати заяву для прийняття спадщини.
Законодавець встановлює кілька шляхів прийняття спадщини, як це можна зробити в умовах карантину.

Зокрема, пропонують направити заяву поштою. Нотаріус зобов’язаний прийняти цю заяву та завести спадкову справу, щоб особа не пропустила строк для прийняття спадщини. Потім запрошується до нотаріуса, щоб належним чином оформити заяву. Це можна зробити вже після того, як закінчиться дія карантину. Заяву можна відправити поштою або залишити її в поштовій скриньці, яка знаходиться на вході до приміщення кожної нотаріальної контори, та впевнитися, що заяву візьмуть у роботу, спадкова справа буде заведена, та будуть вчинені всі нотаріальні дії, необхідні для того, щоб унеможливити пропущення строку та порушення прав громадянина на отримання спадщини.

Будь-які інші нотаріальні дії можна відкласти та відтермінувати.

Також повідомляємо, що нотаріуси Кіровоградської області наразі використовують в роботі так званий бек-офіс, це коли громадяни можуть направити документи, на підставі яких буде вчинятися та чи інша нотаріальна дія, електронною поштою. Нотаріус бере в роботу ці документи, готує проект того чи іншого нотаріального документа, і людина звертається одноразово, коли вже готовий документ, щоб ознайомитися та поставити свій підпис.

Якщо в період карантину виникають запитання щодо організації роботи державних нотаріальних контор та приватних нотаріусів, вони можуть звернутися до відділу з питань нотаріату за номером телефону (0522) 35-66-41.

Нагадаємо, з 14 листопада в області почне діяти "карантин вихідного дня".

 

Поширюйте

Коментуйте