Життя

Жителям Кіровоградщини розповіли чи є різниця якою стороною носити маску

. 11800

У Держпродспоживслужби в Кіровоградській області спростували інформацію, що останнім часом поширюється у соцмережах про те, якою стороною правильно носити медичні маски.

maska copy

Ніби одноразові медичні маски слід носити білим кольором до лиця тільки тоді, коли ви хворі й не хочете заражати людей. Якщо ж носити білою стороною назовні, то це, навпаки, захистить від зараження. Однак насправді, за інформацією Держпродспоживслужби, немає в продажу захисних масок із такими властивостями.

– Медичну маску слід носити кольоровою стороною назовні тільки в тому випадку, коли вона має водонепроникні властивості. В іншому разі – немає різниці, якою стороною її одягати. Вичерпну відповідь завжди шукайте в інструкції від виробника.
Одягати медичну маску можна будь-якою стороною до себе. Мікроби однаково будуть накопичуватися як на кольоровій, так і на білій поверхні. Стандартна маска тришарова і основну захисну функцію виконує внутрішній шар.
Деякі виробники радять одягати кольоровим боком назовні. Але це радше пов’язано з появою стильних поверхонь, які дозволяють підкреслити індивідуальність носія, – йдеться в роз'ясненні Держпродспоживслужби області.

Вимоги до масок:

• маска повинна мати хороший фіксатор і щільно прилягати до носа, не ковзати й не натирати;
• якщо ви схильні до алергічних реакцій, уникайте латексу в складі масок;
• перевіряйте, щоб петлі або зав’язки маски добре і щільно фіксувалися.

Одягати маску потрібно чистими руками, а під час використання до виробу не можна торкатися. У разі дотику до маски необхідно обробити руки антисептиком або вимити їх з милом. Після двох годин носіння або після того, як маска стала вологою, її необхідно замінити. Знімати маску потрібно виключно за петлі ззаду вух, не торкаючись самої маски.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама