Життя

Українцям розповіли що варто і не варто робити при симптомах коронавірусу

. 4436

У Нацслужбі здоров’я України розповіли, що варто і чого не варто робити, якщо з’явилися симптоми коронавірусу.

gryp

Що робити, якщо з’явились симптоми COVID-19?

Серед симптомів коронавірусу найчастіше зустрічаються лихоманка, сухий кашель, слабкість, ускладнене дихання.

Залишайтесь вдома на самоізоляції

Подзвоніть своєму лікареві та опишіть симптоми. Окремо потрібно розповісти, чи були ви в контакті з людьми, які мають підтверджений COVID-19.

Запам’ятайте перший день появи симптомів захворювання. І бажано записувати ваші симптоми та зміни у стані кожного дня. Наприклад, зміни температури, поява болю в горлі чи утрудненого дихання, втрата відчуттів запаху чи смаку, інші прояви.

Це потрібно для того, щоб контролювати захворювання у динаміці. Також лікар зможе оперативно призначити потрібний аналіз чи обстеження, зважаючи на зміни в самопочутті та тривалість захворювання.

Контролюйте температуру і рівень кисню в крові

Збивати температуру потрібно, якщо вона досягла 38.5 одним із жарознижувальних засобів (парацетамол, ібупрофен тощо). Якщо температура не падає після прийому жарознижувальних засобів, потрібно повідомити про це свого лікаря. У разі різкого погіршення стану, вночі та у вихідні – телефонуйте “103”
Якщо маєте пульсоксиметр, міряйте сатурацію один раз на день. У разі погіршення стану – зранку та ввечері. Показники між 95-100% означають нормальний рівень кисню в крові. Якщо сатурація нижче 94%, краще повідомити про це свого лікаря.

Лікування лише за призначенням лікаря

Лікування, куди входять ліки, аналізи, рентген призначає ваш лікар. Пацієнт має виконувати його призначення. Навіть, якщо є нестримне бажання зробити певні обстеження самостійно чи купити антибіотики за порадою з інтернету.

Запишіть контакти

Залиште під рукою усі корисні контакти: номер телефону сімейного лікаря, номери телефонів гарячої лінії у вашій області, номери найближчих аптек, сервісів доставки, номер сусідки, якщо мешкаєте самі.

Чого не можна робити, якщо з’явились симптоми COVID-19?

Робити КТ чи рентген відразу з появою перших симптомів

Результати такого дослідження жодним чином не вплинуть на призначення лікаря і не зможуть пришвидшити одужання.

Робити КТ чи рентген рекомендовано пацієнтам із важким перебігом хвороби, які мають конкретні клінічні показання до цього.

У жодній країні у протоколах лікування COVID-19 у разі легкого перебігу хвороби немає рекомендації робити КТ, аби подивитися на стан легень.

Приймати антибіотики чи інші препарати за власним бажанням або для профілактики

Антибіотики не діють на віруси. Їх призначає лікар, якщо бачить ознаки бактеріального ускладнення.

Антикоагулянти (препарати, які гальмують процес згортання крові) протидіють ризику виникнення тромбозу, але ці препарати призначає виключно лікар і лише, отримавши результати аналізів.

Кортикостероїди (специфічні гормони коркового шару надниркової залози) не можна використовувати для лікування COVID-19 у пацієнтів, які не потребують кисневої підтримки.

Наразі позитивний вплив імуномодуляторів (препаратів для стимулювання імунітету) на вірус COVID-19 є сумнівним.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама