Життя

Чи має право роботодавець вимагати результат ПЛР-тесту?

. 2337

Деякі роботодавці вимагають від працівників, які повертаються з відпустки чи виходять з «лікарняного», довідку про негативний результат ПЛР-тесту на COVID-19 під загрозою недопуску на роботу та навіть звільнення. Чи правомірні такі вимоги роботодавців роз’яснює фахівчиня Нікопольського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Тетяна Половинцева.

127452623 1790285087789182 164686690728090368 o

Чи законно вимагати у працівника здати ПЛР-тест?

Працівники реалізують право на працю шляхом укладення трудового договору про роботу на підприємстві, в установі, організації або з фізичною особою.

Отже, якщо при влаштуванні на роботу ви підписували трудовий договір чи колективний договір, де зазначені вимоги щодо обов’язкового проходження ПЛР-тестуванні після відпустки, «лікарняного» або за іншою вимогою роботодавця, в такому разі невиконання цієї вимоги буде трактуватися як порушення умов трудового чи колективного договору. Якщо ці вимоги не передбачені договором, а вас відсторонюють від роботи через відсутність ПЛР-тесту, це порушення законодавства.

Які можуть бути підстави для відсторонення від роботи?

Відповідно до ст. 46 Кодексу законів про працю України відсторонення працівників від роботи власником або уповноваженим ним органом допускається у разі:

  • появи на роботі в нетверезому стані, у стані наркотичного або токсичного сп’яніння;
  • відмови або ухилення від обов’язкових медичних оглядів, навчання, інструктажу і перевірки знань з охорони праці та протипожежної охорони;
  • в інших випадках, передбачених законодавством.

Отже, відсторонення від роботи можливе у випадках, що передбачені законодавством. Про це оголошується наказом або розпорядженням керівника підприємства, установи чи організації, з яким працівник повинен бути ознайомлений належним чином. Термін відсторонення встановлюється до усунення причин, що його зумовили. Працівник має право оскаржити наказ про відсторонення від роботи у встановленому законом порядку.

Хто має обов’язково проходити тестування?

В Україні з метою здійснення епідеміологічного пошуку випадків зараження коронавірусною хворобою, а також ефективного виявлення людей, які мали контакт з хворими на COVID-19, проводиться обов’язкове тестування:

  • людей, які звертаються за медичною допомогою з ознаками коронавірусної хвороби;
  • людей, які мали встановлений контакт з хворим на COVID-19.

Регулярне тестування є обов’язковим для медичних та інших працівників, які працюють у закладах охорони здоров’я, що надають медичну допомогу хворим на COVID-19, а також людей, які здійснюють заходи, пов’язані з недопущенням поширення коронавірусної хвороби − працівників Національної поліції та Національної гвардії.

Проходження ПЛР-тесту обов’язкове для людей з ознаками коронавірусної хвороби та які мали встановлений контакт з хворим на коронавірусну хворобу, а також рекомендовано особам з ознаками ГРВІ, вірусної пневмонії та/або тяжкий гострий респіраторний синдром. Отже, якщо ви вийшли з відпустки чи «лікарняного» та не відноситесь до зазначених осіб, то проходження тесту не є обов’язковим.

Чиїм коштом ПЛР-тест?

Для уникнення непорозумінь з роботодавцем рекомендуємо вам надати довідку від сімейного лікаря про відсутність у вас захворювання. Якщо роботодавець не зважає на вашу довідку та наполягає зробити ПЛР-тест, своєю чергою ви можете подати письмове звернення до роботодавця з вимогою надання вам письмове повідомлення про ваш обов’язок надання роботодавцю довідки про негативний результат ПЛР-тесту після повернення з відпустки, лікарняного тощо, на робоче місце. Це письмове повідомлення може стати підставою для звернення до суду та доказом порушення ваших трудових та громадянських прав.

Крім того, якщо ви перебували на «лікарняному», то для його підтвердження вам необхідно надати листок непрацездатності встановленого зразку.  Проведення попереднього (при прийнятті на роботу) і періодичних (протягом трудової діяльності) медичних оглядів працівників окремих професій, виробництв та організацій, діяльність яких пов’язана з обслуговуванням населення і може призвести до поширення інфекційних хвороб, здійснюється коштом роботодавця.  Таким чином, у разі необхідності та наполегливості роботодавця слід звернути увагу, що проходження ПЛР-тесту повинне відбуватися коштом роботодавця.



 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама