Бензопила: яку купити?

10:31, 27 Листопада, 2020
ep copy

Бензопила може бути професійною, напівпрофесійною або побутовою для домашніх робіт на присадибній ділянці чи в саду. Розберемо, яку бензопилу краще обрати, також звернемо увагу на конструкцію, технічні параметри, безпеку експлуатації.

 

Яку бензопилу вибрати: важливі параметри

Обираючи бензопилу, необхідно ознайомитися з її технічними параметрами. Пристрій із менш потужним двигуном буде призводити до втомлюваності під час важких робіт, спалюватиме багато пального, швидше зношуватиметься і ламатиметься. З іншого боку, вибір професійної моделі пилки для невеликих господарських робіт буде зайвою витратою коштів, негативно позначиться на комфорті роботи (здебільшого через більшу вагу приладу) і не дозволить повністю використовувати її високу потужність. Підібрати модель із характеристиками, представленими нижче, Ви зможете на сторінці Бензопили в Епіцентрі.

Потужність двигуна

Якщо Ви не плануєте інтенсивних робіт, немає сенсу купувати потужну бензопилу. Для домашнього використання прекрасним вибором стане універсальна потужністю від 1,6 до 2,4 кВт. Вибираючи ланцюгову пилу, спочатку слід визначитися, яку породу, твердість і товщину деревини необхідно буде пиляти. Пила з меншою потужністю може обробляти хвойну деревину, наприклад, сосну, більш потужний прилад необхідний для різання твердої деревини, наприклад, дуба. Лісорубам, яким потрібне надійне обладнання для старанної роботи, валки великих дерев і заготівлі дров, слід шукати бензопилу потужністю не менше 5 к.с. і штангу не коротшу 40 см.

Вага бензопили

Вага бензопили дуже впливає на комфорт роботи. Вибираючи конкретну модель, потрібно перевірити власні здібності та фізичну підготовку. Робота протягом кількох годин із важким інструментом може виявитися складною для людини, яка не звикла до такого виду робіт. Найлегші аматорські моделі важать приблизно 4-5 кг, а бензопили для професійних робіт можуть важити до 8-9 кг. Перед покупкою бензопили візьміть її в руку, перевірте, чи зручно її тримати і чи підходить вам вага. Якщо є можливість, попросіть продавця запустити і продемонструвати обладнання.

Довжина напрямної

Ще один важливий параметр при виборі бензопили – довжина напрямної шини. Це позначається на зручності роботи з пристроєм: що довша напрямна планка, то товще дерево можна спиляти. З іншого боку, довга напрямна шина обмежує зручність пилки і вимагає більш потужного двигуна. Для побутового використання достатня довжина напрямної для зручного керування – 35-40 см. Для роботи в лісі потрібна напрямна довжиною 50-80 см.

Рівень шуму

Бензопили – це не безшумні пристрої. Машина, що працює на повному ходу, генерує шум на рівні 110-120 дБ. Здійснюючи покупку, ви можете звернути увагу на цей параметр, але розраховувати на великі відмінності між різними моделями не варто. При роботі з ланцюговою пилою рекомендується використовувати захисні навушники, які часто йдуть в комплекті з пристроєм.

Ціни на бензопили

Залежно від мети визначтеся, яка саме бензопила потрібна: побутова чи професійна. Вартість побутової варіюється від 1349 грн, а професійної від 4 495 грн*.

Сподіваємось, що наші підказки допоможуть не прогадати з вибором та купити саме той варіант, який найбільш Вам підходить.

*Інформація та ціни взяті з сайту epicentrk.ua на кінець 2020 року.

Останні новини по темі

Як налаштуватись на святковий настрій, коли нервуєш через коронавірус

covid copy copy copy
dituvutratu

Відновили виплату допомоги на дітей ФОПам та видачі “пакунку малюка” 

Читайте також

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель захисників.

18:17, 28 Листопада, 2023

У Кропивницькому цими вихідними відбулася акція з безкоштовного визначення груп кров. До заходу ...

17:46, 28 Листопада, 2023

У Кропивницькому з нагоди Дня волонтера у краєзнавчому музеї відбудеться виставка волонтерського ...

17:14, 28 Листопада, 2023