Життя

Як обрати якісні іграшки дітям

. 1504

Українців закликають бути обачними при виборі іграшок, адже на у продажу є чимало підробок, які можна знайти як у відомих торговельних закладах, так і в невеличких профільних магазинах.

 

f717befa527fe33477b3aff196b18d13 XL

У Держпродспоживслужбі області розповіли, на що звертати увагу при виборі іграшок.

Ознаки підробки:

  • відсутність маркування або лише часткове маркування;
  • відсутність інформації українською мовою;
  • помилки у назві бренду;
  • відсутність тиснення (особливо на машинках);
  • напис «Сувенір. Не є дитячою іграшкою» (відповідно не підлягає декларуванню або сертифікації) на м’яких іграшках;
  • неохайно нанесена фарба;
  • відсутність назви та адреси імпортера на упаковці іноземного товару.

Купуючи іграшки, варто остерігатися надто яскравого забарвлення, адже така фарба може виявитися токсичною і небезпечною для здоров’я дитини. Те ж саме стосується й іграшок з різким запахом чи видимими дефектами. Особливо уважним варто бути при виборі іграшки з крихкої пластмаси та пластичних сумішей. Водночас не слід думати, що ведмедик, зайчик чи інша іграшка з хутра буде безпечнішою. Штучне хутро є потужним алергенним подразником дихальної системи, тож якщо іграшка неякісна, дитина вдихатиме найдрібніші часточки фарби.

В Україні вимоги щодо безпеки іграшок зафіксовані Технічним регламентом безпечності іграшок, затвердженим постановою Кабінету Міністрів від 28.02.2018 № 151. Згідно з регламентом, на етикетках (ярликах), прикріплених до іграшок, або на пакуванні та в інструкціях, що додаються до іграшки, повинно бути попередження про можливу небезпеку і ризики заподіяння шкоди, пов’язані з використанням таких іграшок, та способи запобігання їх виникненню. 

Іграшки, що введені в обіг, повинні відповідати вимогам щодо безпечності протягом передбаченого строку їх використання. На іграшці також повинен зазначатися вік дитини, для якої вона призначена, інструкція з експлуатації чи правила гри (наприклад, схеми складання, для конструктора), а також спосіб обробки такої іграшки (миття, чищення, дезінфекція та їх утилізація в разі потреби).

Фахівці Держпродспоживслужби Кіровоградщини протягом 2020 року встановили порушення вимог технічних регламентів у 5 зразках іграшок, що продавали в магазинах області. Порушення усунули.

Після покупки обов’язково зберігайте фіскальний чек – у випадку виникнення проблем з придбаною продукцією, з чеком можна повернути товар до магазину або ж звернутися до управління захисту споживачів Держпродспоживслужби області, електронна пошта: gudpss@kr.consumer.gov.ua , тел.:(0522) 32 14 58.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама