Життя

Як правильно та безпечно обрати продукти для олів’є?

. 2670

Держпродспоживслужба розповідає як правильно та безпечно обрати продукти для приготування салату «Олів’є».

olive

При купівлі продуктів для приготування салату «Олів’є», інгредієнтами якого є картопля та морква варені, цибуля, зелений горошок, солені огірки, ковбаса варена, яйця курячі варені, майонез, зелень - ознайомтесь з інформацією, що стосується харчового продукту, яка зазначена у маркуванні, інших супровідних документах та матеріалах.

Під час купівлі овочів та зелені звертайте увагу на їх зовнішній вигляд щодо наявності ознак гниття, пошкоджень, слідів шкідників.

Так, згідно із Українським законодавством, забороняється продаж товарів, що не мають належного товарного вигляду, на яких строк придатності не зазначено або зазначено з порушенням вимог нормативно-правових актів, строк придатності яких минув, а також тих, що надійшли без документів, передбачених законодавством.

При купівлі ковбасних виробів, зокрема вареної ковбаси, потрібно звертати увагу на наявність дефектів батонів, у тому числі, пошкодження оболонки, забруднення та вологості поверхні батонів, напливів фаршу над оболонкою, крихкої консинстенції, ознак злипання; наявністю шпику жовтого кольору, сірих плям на розрізі, бульйонних і жирових набряків понад допустимі норми, блідо-сірого кольору, недоварення, які прийманню не підлягають за властивими дефектними ознаками.

При купівлі яєць необхідно звертати увагу на зовнішній вигляд, пошкодження шкарлупи чи її сильне забруднення, на наявність ознак харчової неповноцінності та технічних яєць (з непрозорим на просвіт умістом, з пліснявими плямами під шкарлупою, з присохлим жовтком, із змішаними білком і жовтком, з кровоносними судинами у вигляді кільця на поверхні жовтка, міражні), з різким запахом сірководню. Такі яйця згідно правил прийманню до реалізації не підлягають.

Не слід купувати майонез з неоднорідною консистенцією, ознаками бродіння, присмаком гіркоти, такий майонез з дефектними ознаками згідно правил прийманню до реалізації не підлягає.

Пам’ятайте, не слід купувати харчові продукти в несанкціонованих для цього місцях: у парках, скверах, при дорозі, тобто на об’єктах стихійної торгівлі.

Купуйте продукти лише у перевірених місцях. У разі, якщо вам продали неякісний товар, обов’язково зверніться до Держпродспоживслужби за місцем вашого проживання або до Головного управління Держпродспоживслужби вашої області.

Скільки коштуватиме у Кропивницькому порція новорічного олів'є 2021 читайте за посиланням.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама