Життя

Розпиляти на частини: куди після свят подіти ялинку в Кропивницькому

. 2804

У Кропивницькому немає місця, куди можна здати на переробку святкові ялинки. Із сміттєвих майданчиків забрати ці дерева цілими теж не зможуть.

 

iuGJyuqtmUw9Ge3MCraTedKB8

Нагадаємо, напередодні зимових свят лісогосподарські підприємства Кіровоградщини продали 40 240 новорічних ялинок.  Після свят у містян виникло питання, куди подіти ялинки.

Як повідомили в пресслужбі компанії «Екостайл», цілі ялинки фізично не помістяться в автомобілі з вивозу сміття, збирати й вивозити їх на полігон не входить до функцій і послуг компанії.

Уточнюють, що для створення спеціальних умов утилізації ялинок потрібна міська програма й ініціатива, які діють в інших містах України, або хоча б Схема санітарного очищення міста.

Затрати на відповідне обладнання й послугу не закладені в діючий тариф. Крім того, компанія наразі знаходиться в непростих економічних умовах через заборгованість населення у більше, ніж 12 млн грн. За чий рахунок має відбуватися утилізація, якщо навіть вивезення будь-яких інших «зелених» відходів (листя, гілля) не закладені в тариф? – повідомили в компанії.

«Екостайл» забезпечує вивезення ялинок, якщо вони належним чином підготовлені до цього – порізані на відрізки до 30 см і зв’язані.

Ялинки утилізуються фактично так само, як і інші «зелені» відходи. Головне – правильно їх підготувати до цього процесу.

Як правило, населення звикло викидати їх поряд з контейнерними майданчиками цілими. А це не правильно, тому що в такому вигляді з такими габаритами вони просто не поміщаються в авто, яке зазвичай вивозить відходи. Перед тим, як викинути ялинку, її треба подрібнити на відрізки по 30-40 см і міцно зв’язати, – додали в пресслужбі.

Поширюйте

Коментуйте


Реклама