Життя

Хочу на лижі: де можна покататися під час пандемії коронавірусу?

. 3108

Локдаун не поставив на паузу мандрівки. “Гречка” розпочинає серію матеріалів про подорожі під час пандемії. А розпочнемо з зимового відпочинку, що нині актуальний для українців.

 luzhi

Мандрівник північними країнами, засновник в Norway Travel Олексій Дума розповів про те, які лижні курорти доступні для українців. 

Що очікуєте від гірськолижного курорту?

Перед тим як поїхати в один із гірськолижних курортів, мандрівник Олексій Дума радить поставити собі питання: “Що там хочете робити: просто кататися на лижах, навчатися, піти ще в басейн, бути з дітьми та родиною?”. Усе для того, аби легше зробити правильний вибір місця відпочинку.

Не забувайте про сніг. Як би це дико не звучало взимку, але зміни клімату тому підтвердження. Українцям вже не першу зиму доводиться спостерігати малосніжні зими.  

Якщо це поїздка запланована заздалегідь, то краще обрати курорт зі штучним осніжненням, аби не прогадати зі снігом. 

Також Олексій Дума радить ресурс Snig.info, де можна онлайн побачити вебтрансляції з гірськолижних курортів та чи є там сніг саме зараз і скільки його, чи катаються люди й скільки їх.

А подивитися прогноз погоди на курортах мандрівник радить на іноземному ресурсі Snow-forecast.com

– Краще на будь-який курорт приїжджати з понеділка по четвер-п’ятницю, до п’яти днів. Тоді отримаєте за свої кошти найбільшу якість від свого відпочинку і найкращі послуги від курорту, – каже Олексій Дума.

Де стати на лижі: огляд курортів в Україні

“Буковель”

Найпотужніший курорт в Україні – “Буковель”. За словами Олексія, тут гарного підготовлені схили, багато людей в сезон, є різні готелі й атракції, але водночас курорт – найдорожчий. Ціни будуть падати в низький сезон – після 15 березня. 

– Але весняний сезон гірськолижники люблять найбільше, – каже Олексій Дума. – День стає довгий, погода стабільна, сніг уже гарантований, бо за зиму настріляли. Люди вже на Новий рік потратили свої гроші та поїхали додому, ціни в готелях падають, ціни на курортах падають. 

“Драгобрат”

Інший курорт – високогірний “Драгобрат” на Закарпатті. Але дорога туди не найкраща, тому доведеться орендувати місцевий транспорт. Це містечко з котеджів у горах з витягами на будь-який смак. Поруч з курортом є кілька гір, крім того, гарний краєвид на Говерлу і на Петрос. 

– Його дуже полюбляють люди, які люблять кататися поза трасами. Це такий фрірайдний курорт, – зауважив Олексій Дума. – А ще “Драгобрат” дуже полюбляють туристи весною, бо розцвітають крокуси. Це наприкінці квітня-початку травня. Раніше на курорті каталися до літа. 

Але, як попереджає мандрівник, будьте уважні біля якого витягу живете. Якщо в Буковелі один скіпас (пропуск) на всі витяги, то в “Драгобраті” кожен власник має свій витяг і якщо переїдете з одного місця в інше, то можливо доведеться купувати інший скіпас, аби повернутися. А ще на курорті мінлива погода, тому мандрівник радить завжди з собою брати рюкзак із запасними речами.

“Славське”

– Цей курорт популярний в багатьох тим, що має дуже зручне сполучення,  – каже Олексій Дума. 

Йдеться як про Київ, так і Львів.

Курорт має кілька локацій, але вони розрізнені, до деяких треба добиратися позашляховиками. На курорті старіша техніка та витяги, немає штучного осніжнення. 

“Пилипець”

За словами експерта, цей курорт підходить як для новачків, так і для тих, хто любить фрірайд. На курорт також приїздять люди, які люблять підійматися в гори пішки. Поруч є водоспад. 

– Однак схили дуже лавинонебезпечні, – зазначає Олексій Дума. – Уже загинули кілька людей. Кожен рік губляться люди. Порада, якщо приїхали сюди: беріть гіда, людину, яка знає місцевість. А в густий туман пішки ходити вище лінії підйому витягу я взагалі не рекомендую. 

“Красія”

 – Гарний курорт, дуже мало людей, особливо в лютому, гарно підготовлені схили, чудові краєвиди,  – каже Олексій Дума. – Але супутніх послуг отримати практично неможливо. 

Курорт підійде для тихого і недорого відпочинку. 

“Полянські”

Сімейний курорт для новачків, де зокрема і працює сам Олексій Дума. Курорт відкриває сезон на початку грудня вже сім років поспіль. Курорт має систему осніжнення.

Поруч є мережа з готелів.

Куди поїхати за кордон?

Полетіти на гірськолижні курорти за кордоном можна, за  порадою мандрівника, до:

  • Туреччини. Курорти “Улудаг”, “Ерджієс”, “Паландокен”.
  • Сербії. Курорт “Копаонік”. За словами мандрівника, курорт схожий на український “Буковель”, але у 2-2,5 раза дешевший. 
  • Болгарії. Курорти “Вітоша”, “Боровець”, “Банско”, “Пампорово”. Мандрівник, наприклад, радить їхати в “Боровець” і каже, якщо його порівнювати з українськими курортами, то це комбінація “Буковеля” (низ) та “Драгобрата” (верх).
  • Македонії. Курорти “Маврово” (дуже дешево), “Попова шапка”. 
  • Лівану. Є шість гірськолижних курортів. Наприклад, “Кедр”.
  • Казахстану. Курорт “Чимбулак”. Тут дорожчий відпочинок, зауважує мандрівник. 

Однак ситуація з пандемією коронавірусу постійно змінюється, тому моніторте постійно оперативну інформацію про умови перетину кордону, перед тим, як спланувати поїздку. 

Підготувала Валерія Жовтун за матеріалами відеоконференції "Як подорожувати під час пандемії?"

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама