Життя

Набридла зима: куди можна поїхати в літо під час пандемії?

. 1712

“Гречка” продовжує серію матеріалів про подорожі під час пандемії коронавірусу від українських мандрівників. Співзасновник агенції пригод "ВЙО" Арсен Чистяков розповів, де можна перебути зиму за кордоном.

polit 

Зараз, за словами Арсена Чистякова, вектор мандрівок без карантинних обмежень по прильоту змістився з Європи та Азії на Африку та Америку. 

Що треба знати, перед тим, як летіти в літо?

Якщо до пандемії було достатньо просто придбати квиток. То зараз планування мандрівок відбувається інакше. У туризмі з пандемією коронавірусу все швидко змінюється. 

– Наприклад, американці з 20-х чисел вводять обов’язкові ПЛР-тести по прильоту, – каже Арсен Чистяков. – І в США потрібна віза, якщо її не маєте, то її зараз і не отримаєте. А ще в Америку не можна летіти транзитом через Європу. 

Перед поїздкою треба перевірити:

  • Країну, куди хочете поїхати, як турист. Чи приймає країна іноземців чи потрібен ПЛР-тест. Крім того, за словами фахівця, тенденція іде до того, що ПЛР-тести схоже будуть вимагати всі країни. 

– По суті залишилося кілька країн, які по прильоту не вимагають ПЛР-тести – Мексика і Танзанія, – розповів Арсен Чистяков.

  • Авіакомпанію. Адже навіть деякі з них можуть вимагати ПЛР-тест при посадці на літак. І перевірте чи насправді літають літаки авіакомпанії в країну, куди плануєте летіти. 
  • Транзитний аеропорт. Чи потрібен ПЛР-тест при транзиті чи не потрібний, чи можна іноземцям робити транзит. 

– Наприклад, у Європі зараз заборонені подвійні транзити, – каже мандрівник.

  • Внутрішні обмеження в країні, куди плануєте їхати. Наприклад, локдаун, комендантська година, а в США є карантин між штатами. 
  • Заборони на перебування в третіх країнах

– Якщо прилетите в Туреччину, але були в Британії впродовж семи днів, то вас обов’язково посадять на карантин, – каже про нововведення пан Арсен. 

Куди полетіти: огляд напрямків

Напрямки, які доступні українцям у 2-5 годинах перельоту – Туреччина, Єгипет, Йорданія, ОАЕ.

Це і снорклінг, і дайвінг, й історичні місця. 

Наприклад, мандрівник і наноблогер в Photography On the Road Богдан Скасків радить відвідувати непакетний Єгипет під час пандемії. За його порадами, варто відвідати: Дахаб, гори святої Катерини та Мойсея, Рас Абу Галум, Каїр та піраміди, Оаза Сіва, Люксор, Асуан, Марса Алам.  

Врахуйте також, що в Єгипет потрібен ПЛР-тест не менше ніж за 72 години, він має бути англійською з печаткою та підписом лікаря. Є можливість зробити тест безпосередньо в аеропорту Шарм-ель-Шейх або Хургади, але тоді потрібно сісти на самоізоляцію до отримання результату тесту. 

В Йорданії, за словами Арсена Чистякова, наприклад, якщо порівняти з Єгиптом, все компактно, відстані менші. А ще радить відвідати пустелю Ваді-Рам у Йорданії. 

– На заході сонця таке враження, що ти потрапив на Марс, – зауважує мандрівник. 

Напрямок Африка: Танзанія, Намібія, Кенія, Західна Африка. 

– Для українців, мабуть, найлегше з усіх країн потрапити – в Танзанію. Це одна із небагатьох країн, яка взагалі не вимагає ПЛР-тестів, з нею зараз маємо прямі перельоти, – каже фахівець. – Танзанія це не тільки славнозвісний Занзібар із довжелезними пляжами, а це й топове сафарі.

Водночас Танзанія з усіх африканських країн буде найдорожчою.

Напрямки Америки: Мексика, Гватемала, Коста Ріка, Бразилія, Колумбія, Еквадор, США.

– Мексика, напевне, та країна в яку найлегше потрапити. Вона нічого не вимагає. Лише перед новорічними святами ввели перші обмеження – у Мехіко-Сіті закрили ресторани, але все працювало на виніс, – каже мандрівник. 

За його словами Мексика, це не лише кольорове море 25-28 градусів з пляжним відпочинком, а й стародавня культура. 

– Насправді країн відкрито достатньо. Єдине, що вони трохи далі, ніж ми звикли. І набагато більше часу зараз треба приділяти підготовці й перевірці, – підсумував Арсен Чистяков.

Натомість якщо обожнюєте зиму і хочете покататися на лижах, то читайте про те, де можна покататися на лижах під час пандемії.

Підготувала Валерія Жовтун за матеріалами відеоконференції "Як подорожувати під час пандемії?"

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама