Життя

Пупкова грижа: особливості проведення операції в Клініці Біляка

. 2115

У сучасній медицині при видаленні пупкових гриж вдаються до малоінвазивних лапароскопічних методик. Мінімальна травматичність такого хірургічного втручання передбачає виключення необхідності виконання порожнинного розрізу м'яких тканин.

Усі маніпуляції виконуються через невеликі проколи за допомогою спеціальних ендоскопічних інструментів, оснащених відеокамерою для передачі зображення на екран монітора.

Під час видалення пупкової грижі за лапароскопічною методикою грижові ворота не зшивають, а закривають за допомогою сітчастого імпланта. При втручаннях традиційним способом вдаються до натяжної методики, яка істотно поступається за надійністю.

фото1 2 1900x1069

Причини появи патології

Пупок – це отвір, через який дитина з'єднується з плацентою в утробі матері. Після народження необхідність у ньому зникає, і він заростає, залишаючись при цьому досить слабким місцем черевної стінки.

При надмірних навантаженнях апоневроз прямих м'язів стоншується, внаслідок чого утворюються ворота для гриж, куди випадають будь-які органи черевної порожнини (сальник, петлі кишківника та ін.). Патології розрізняються за розміром:

  • малі. Їх діагностують у ситуаціях, коли апоневроз не деформується, діаметр кільця не перевищує 2 см;
  • великі. Патологія супроводжується розходженням м'язової тканини, збільшенням пупкового кільця (понад 2 см).

Природно, що при грижових воротах більшого діаметра утворюється велика патологія. Ігнорувати такі проблеми зі здоров'ям не варто, потрібно якомога швидше звернутися до лікаря, зробити операцію на пупковій грижі. У Клініці Біляка виконати її можна малоінвазійними методиками, більш щадними та зручними.

pupochnaya gryzha 855x575x100

Переваги лапароскопії

Ця малоінвазивна методика має великий попит у сучасній хірургічній практиці. Вона характеризується низкою важливих відмінностей і переваг:

  • невеликою областю втручання;
  • низьким ризиком крововиливу;
  • мінімальним дискомфортом і проявами болю;
  • відсутністю ймовірності розвитку ускладнень. Після установки сітчастого імпланта відсутній набряк, не утворюються спайки й не трапляються рецидиви.

Підходить лапароскопічна хірургічна методика як для дорослих, так і дітей, вона менш травматична та краще переноситься організмом у порівнянні з лапаротомічними (традиційними) операціями.

Особливості реабілітації

Після лапароскопічної герніопластики пацієнту прописується щадний режим. Протягом перших 2–3 тижнів після втручання не можна піднімати важкі речі (понад 5 кг), займатися спортом, відвідувати бані й сауни, приймати ванни та плавати в басейні (душ дозволяється).

Також варто утриматися від інтимної близькості й дотримуватися дієти. У раціоні має бути присутня нежирна їжа, відварена або приготована на пару. Від жирного та смаженого варто на певний час відмовитися.

Переваги звернення в Клініку Біляка

При пупковій грижі не варто зволікати, а потрібно якомога швидше звернутися за допомогою до лікаря. В Україні лапароскопічні втручання щодо усунення патологій черевної порожнини у дорослих успішно проводяться в Клініці Біляка на Закарпатті. Для проведення малоінвазивних операцій будь-якої складності тут є все необхідне:

  • інноваційне обладнання та спеціальні інструменти;
  • досвідчені лікарі, які проходили стажування в Європі та США, володіють передовими підходами й методиками проведення лапароскопічних операцій;
  • сучасно обладнані операційні та комфортні одномісні палати готельного типу для відновлення після втручання.

Кожному пацієнту забезпечується індивідуальний підхід, складається схема лікування з урахуванням конкретної патології та стану здоров'я. Протягом усього періоду перебування в стаціонарі за самопочуттям хворого стежить досвідчений медперсонал. Для прискорення одужання в Клініці Біляка проводять сеанси озонотерапії.

У середньому тривалість відновлення після лапароскопічної герніопластики становить 3 доби, проте перед випискою обов'язково оцінюється стан здоров'я та самопочуття пацієнта.

Реклама

Поширюйте

Коментуйте


Реклама