Життя

Що робити, якщо не вистачає стажу до пенсії?

. 10165

Тривалість страхового стажу, який дає право на призначення пенсії за віком, визначається на дату досягнення людиною пенсійного віку. Якщо ж пенсійний вік прийшов, а стажу бракує, стаж можна «докупити» сплативши єдиний соціальний внесок за період, якого бракує.

 

pensia

Як пояснюють в управлінні пенсійного фонду у Кіровоградській області, оплатити ЄСВ можна за період починаючи з 1 січня 2004 року за договором про добровільну участь.

При цьому, за втрачений місяць стажу вам доведеться заплатити не менш ніж подвійний розмір мінімального внеску ЄСВ на момент укладення зазначеного договору.

Тобто у 2021 році, мінімальний розмір внеску за один місяць страхового стажу за договором про добровільну участь з 1 січня 2021 року становить 2 640 грн.

Заява про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування подається до податкової за місцем проживання.

Крім цього, чинне законодавство передбачає можливість здійснення доплати до мінімального страхового внеску за неповні місяці роботи. Доплата до мінімального страхового внеску за неповний місяць роботи проводиться за бажанням людини і подання її заяви до Пенсійного фонду.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама