Життя

Складські стелажі: їх різновиди та характерні переваги використання

. 1300

Головним призначенням складських стелажів є постійне або тимчасове зберігання різноманітних вантажів, товарів та предметів. З їх допомогою здійснюється грамотна організація та планування вільного простору у приміщенні.

 

Виготовляються такі конструкції з металу, що гарантує їх високу надійність та довговічність. В складських приміщеннях застосовуються різні варіанти стелажів, що залежить від специфіки роботи підприємства. Вони бувають поличними, палетними, консольними. Варто детально проаналізувати кожен тип конструкції.

Поличні стелажі: де застосовуються

Вони являють собою збірно-розбірну конструкцію, яка складається з вертикальних опор та горизонтальних балок. Найважливішими елементами є полиці, на яких розміщуються різнотипні товари поштучно. Складські стелажі поличного типу мають великий попит у торгівельних та демонстраційних залах, логістичних центрах, поштових складах і виробничих цехах. До числа переваг таких систем відносяться:

  • забезпечують простий і швидкий доступ до розміщених товарів, розвантаження або завантаження яких не потребує застосування спецтехніки;
  • можливість їх використання для зберігання негабаритних товарів.

IMG 8854

Поличні системи класифікують на три основні різновиди: легкі (навантаження на полицю до 120 кг), середні (до 40 кг на полицю) та важкі (до 1 тони).

Палетні системи зберігання та їх переваги

Призначаються для зберігання товарів, розміщених на піддонах. Устаткування відрізняється адаптивністю до складування об'єктів: від піддонів різних габаритів до ящиків. Конструкції в залежності від типу виконання діляться на наступні різновиди:

  1. Фронтальні — відрізняються можливістю швидкого доступу до палет з товарами. Завантаження і розвантаження піддонів здійснюється за допомогою спеціальної техніки. Відрізняються простотою та зручністю експлуатації, що дозволяє раціонально використовувати вільний простір на складі.
  2. Глибинні — їх також називають набивними, які відрізняються від фронтальних систем тим, що не вимагають вільного простору між рядами, тобто корисна площа використовується з максимальною раціональністю. Заповнення осередків піддонами виконується поетапно. Вони особливо ефективні при необхідності зберігання однотипної та тендітної продукції.
  3. Гравітаційні — відмінною рисою таких систем є їх розташування під кутом 3–5 градусів до горизонту. Вони оснащені доріжками, які складаються з роликів. По них відбувається переміщення піддонів з вантажем в автоматичному режимі шляхом їх власної ваги. Зони завантаження та розвантаження поділені, а складування здійснюється за принципом FIFO.

 IMG 3451 w

Для роботи з палетними стелажами використовується спеціальна складська техніка: штабелери та навантажувачі.

Мезонінні стелажі та особливості їх застосування

Вони являють собою багатоярусні конструкції, які розділяються поверхами та мають підлогові панелі. Застосовується таке обладнання у великих складах з метою максимального використання вільного простору шляхом нарощування поверховості приміщення. У мезонінних системах можна поєднувати стелажі різних типів: поличні, палетні, спеціального призначення. Специфічна конструкція дозволяє легко інтегрувати їх для роботи з різними типами вантажів, навіть можуть використовуватися для організації офісного простору, а також торгових площ.

mezapol 1

Сучасні виробники (компанія Forstor) виробляють конструкції з високоміцних сталевих матеріалів. У підсумку таке устаткування відрізняється підвищеною міцністю, надійністю та безпекою експлуатації.

Реклама

Поширюйте

Коментуйте


Реклама