Життя

Як самостійно перевірити чи роботодавець сплачує за вас страхові внески

. 1889

Мінекономіки підготувало інструкцію, як працівнику самостійно перевірити чи сплачує роботодавець за нього страхові внески. Страховий стаж потрібний при нарахуванні пенсії.

work

Як повідомляє Кіровоградський обласний центр зайнятості, запис в трудовій книжці не є підставою для автоматичного зарахування цього періоду роботи до страхового стажу. 

Згідно з законодавством до пенсії зараховується лише той період, за який були сплачені страхові внески. При цьому страховий стаж враховуватиметься при нарахуванні пенсії та наданні допомоги по тимчасовій втраті працездатності, безробіттю.

Нині кожен працівник на порталі Пенсійного фонду України може самостійно перевірити чи добросовісно сплачує роботодавець за нього страхові внески та який період роботи зарахували до його страхового стажу.

Посилання на портал  https://portal.pfu.gov.ua/.

Крім того, можна встановити  на смартфон чи планшет додаток, який дає доступ до порталу.

Зареєструватися на порталі можна так:

  • За електронним цифровим підписом. Його можна отримати в державній податковій службі або, наприклад, в сервісі Приват24 від Приватбанку.
  • За логіном та паролем. Їх можна отримати у відділенні ПФУ, взявши з собою паспорт, ідентифікаційний код та заповнивши відповідну заяву. 
  • Ідентифікуватися в сервісі ID GOV UA за  електронним цифровим підписом, за мобільним телефоном (Mobile ID) або банківською ідентифікацією в одному з 27 банків України (Bank ID).

У сервісі «Електронна трудова книжка» можна переглянути відомості про трудову діяльність за звітними даними роботодавця. Там є інформація про сплачені страхові внески з 2000 року (в окремих випадках з 1998).

Також на порталі можна налаштувати безплатний сервіс СМС-інформування чи електронного листа на e-mail. Можна щомісячно безплатно отримувати короткі повідомлення про зарахування/незарахування єдиного соціального внеску підприємством, на якому працюєте, інформацію про «зароблений» особистий страховий стаж. 

Під'єднати цей сервіс  можна у відділенні Пенсійного фонду України, як і отримати витяг з Реєстру застрахованих осіб. Для цього візьміть з собою паспорт та ідентифікаційний код.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама