Життя

Як дітям розповісти про віруси та щеплення: поради (ВІДЕО)

. 2824

ЮНІСЕФ разом з експертами Practicum, Вакцинація та EdEra  дає поради, як розповісти дітям про інфекції та найбільш ефективний захист від них – щеплення.

picture3 mat

На допомогу вчителям розробили для школярів початкових класів урок «Віруси. Бактерії. Мікроби. Захист від хвороб». Це проста й цікава розмова з учнями на цю тему. Порадами можуть скористатися і батьки. 

Навчання грою

Щоб ефективно обговорити таку тему з дітьми, варто звернутися до ігрових методик. Наприклад, використати пазли, які допоможуть дітям зрозуміти, що інфекції бувають різними і захист від них теж.

Або ж показати цікаві відео, де медики в простій і зрозумілій формі пояснюють, що таке інфекції та як їх можна уникнути. 

А також дібрати дивовижні й цікаві факти. Приміром, розказати про те, скільки мікробів «живе» в людському організмі та про те, що віруси можуть жити навіть на улюблених іграшках, але їх можна позбутися за допомогою звичайного мила й теплої води.

Без залякувань

Не варто наводити приклади зі страшними наслідками від захворювань. Адже інфекційне захворювання можна  попередити щепленням. Щеплення робить безпечним перебування не лише в школі, але й у будь-якому іншому багатолюдному місці. Розкажіть дітям про те, що просте миття рук робить з них супергероїв. 

Без поганих прикладів

Не варто розповідати дітям про умовного Василька, який ніколи не мив рук і тяжко прохворів усю зиму. Краще зробити акцент на вчасному щепленні, про календар вакцинації й про те, що уколів не варто боятися. Це трохи неприємно, але дуже швидко.

Передрук з "Освіта.ua" зроблено за згодою ЮНІСЕФ в Україні

Нагадаємо, “Гречка” писала: чого чекати українцям від антиковідної вакцинації.

Поширюйте

Коментуйте


Реклама