Життя

Якщо в крані немає води: кому зроблять перерахунок та куди скаржитися 

 Автор: Валерія Жовтун. 2075

Буває так, що відкрили кран – а води немає, хоча б мала бути. Питання: чи мають бути оплачені послуги з водопостачання, якщо споживач не отримав їх у повному обсязі? “Гречка” зібрала потрібну інформацію.

nemaVodu

Платити чи не платити?

Аварійні ситуації стаються і потрібен час на ремонт. Разом з тим споживачі комунальних послуг, в яких не встановлений лічильник обліку води, оплачують вартість водопостачання згідно з встановленою нормою споживання за кількістю зареєстрованих осіб. Та чи має сплачувати споживач за ті дні, коли централізоване водопостачання було відсутнє пояснюють фахівці Держпродспоживслужби в Кіровоградській області. 

Згідно із законодавством про планові відключення водопостачання споживача мають повідомити не пізніше як за 10 робочих днів (крім перерви на ліквідацію наслідків аварії). У повідомленні зазначають причину та строк перерви в наданні послуг.

Якщо це аварійна ситуація, інформацію до споживача мають донести не пізніше як через три години з початку такої перерви в наданні послуги. Також вказують причини та строк перерви. За час перерв у наданні послуги з централізованого водопостачання плата за неї не нараховується, однак лише за відповідності встановленим нормам.

Перерахунок: кому зроблять?

Згідно з чинним законодавством за відсутності централізованого водопостачання понад шести годин та більш як два рази на місяць підприємство, що надає послуги з водопостачання, має провести перерахунок споживачеві за такі дні. 

Як повідомили у “Дніпро-Кіровоград”, перерахунок за надання таких послуг за відсутності квартирних приладів обліку проводиться за формулою:

С1 = Т1 х 0, 033 х d1 (зменшення плати = плата на місяць х 0, 033 х кількість таких днів).

Наприклад, норма – 7,7 кубометра; чинний тариф – 44,496 грн; плата за місяць – 342,61 грн. 

За 1 день перерахунок в бік зменшення складе 11,30 грн, тобто, до сплати буде 331,31 грн.

– Споживачам, у яких встановлені квартирні прилади обліку води, перерахунок за перебої у постачанні холодної води та послуги з водовідведення не проводиться, – пояснюють у “Дніпро-Кіровоград”.

Куди звертатися, якщо ваші права споживача порушені?

Звертайтеся до консультаційного центру захисту прав споживачів у Кіровоградській області:

  • за телефоном: (0522) 32 14 58;
  • за адресою: м. Кропивницький, вул. Тараса Карпи, 84, кабінет 410;
  • на електронну поштову скриньку: incpekcia1@ukr.net.

 

Поширюйте

Коментуйте