Життя

Відсьогодні діють нові штрафи за порушення ПДР: що змінилось

. 3120

В Україні нові штрафи за порушення правил дорожнього руху діють з 17 березня.

polic

Як повідомив перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції України Олексій Білошицький, набув чинності закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за окремі правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху».

Що змінює закон?

Посилили відповідальність за водіння у нетверезому стані, перевищення швидкості, скоєння ДТП в стані алкогольного сп'яніння з потерпілим, за відсутність водійських прав та створення аварійної ситуації.

Якщо раніше відповідальність за керування у стані алкогольного сп’яніння вперше передбачала штраф - 10 200 гривень і позбавлення права керування на рік, то тепер таке ж правопорушення вперше тягне за собою штраф у розмірі 17 тисяч гривень. Якщо водій вдруге протягом року скоює таке правопорушення, то мусить заплатити штраф – 34 тисячі гривень, авто вилучається на три роки.

1

Встановили кримінальну відповідальність за вчинення ДТП з потерпілими у стані сп’яніння та умови відбуття покарання за вчинення такого кримінального правопорушення (прибираються більшість можливостей уникнення та пом’якшення покарання).

2

Штрафи

Підвищили штрафи за залишення місця ДТП (ст. 122-4 КУпАП) — 3400 грн або позбавлення права керування від 1 до 2 років або адмінарешт від 10 до 15 діб. А штраф за вчинення ДТП підвищили до 850 грн.

дтп

 Підвищили штрафи за перевищення швидкості більш ніж на 20 км/год — 340 грн; більш ніж на 50 км/год — 1700 грн.

За керування авто без непристебнутого паска безпеки або мотошолому 510 грн. За керування незареєстрованим авто або з неналежними йому або ж погано видними ДНЗ — 850 грн і за повторне — 1700 грн.

шв

 

Якщо людина не має права керування — штраф  3400 грн, якщо позбавлена права керування — штраф 20 400 грн, а за повторне порушення протягом року — штраф 40 800 грн з позбавленням права керування на строк від 5 до 7 років.

по

Для пішоходів і велосипедистів теж підвищили штрафи:

вел

 

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама