Життя

Фотосесія закінчилась викликом поліції: як студії і клієнту захистити свої права

. 4667

Не завжди фотосесія іде за планом. Іноді закінчитись вона може викликом поліції. Наприклад, така історія сталась у фотостудії Кропивницького минулого тижня.  "Гречка" намагалась розібратись як фотостудії і клієнту захистити свої права.

 

fotostydiya

17 березня кропивничанка Діана Лисенко з друзями орендувала фотостудію «Облік». Під час фотосесії перекинулась ванна. За словами Діани, був пошкоджений шматок обідка і трохи посипався акрил.

«Під час фотосесії, на одній з локацій, де була ванна, трапився нещасний випадок – я сідала по центру і вага не встигла розподілитись, внаслідок чого ванна перекинулась разом зі мною і вдарилась об підлогу. Хотілось би уточнити, що ніякого інструктажу, чи попереднього роз‘яснення про те, що ванна не закріплена чи хитка, чи фантастично цінна не було», – каже Діана.

Гроші за оренду студії заплатили. Ніякого договору ніхто не підписував, ніяких чеків чи документів про оренду не отримували.

«Коли прийшов час розраховуватись за годинну оренду, нам відкрили посилання на цю ванну і наполегливо спонукали до покупки нової такої ж ванної, або відшкодування повної її вартості (14 500 грн), а стару забрати собі. Ми, звісно, з цим не готові були погодитись, тому одразу запитали у адміністратора, чи є ще якісь варіанти вирішення цієї ситуації, бо покупка ванної трошки не входила в наші плани».

Аби розібратись з цією ситуацію за ініціативи гостей студії, викликали поліцію, яка зафіксувала пошкодження і прийняла покази обох сторін.⠀

Наступного дня Діані зателефонував невідомий чоловік, який попросив передати слухавку її чоловікові.

«Під час розмови нас звинуватили ще в тому, що ми, крім ванни, розбили якесь округле скло. Хоча, на жодній з наших локацій ніяких круглих дзеркал не було. Коли ми відмовились приймати це як правдиве звинувачення, невідомий чоловік почав погрожувати, що приїде і розіб'є обличчя моєму чоловікові. Цей дзвінок був записаний на відео. Також погрожували, що приїдуть в мою школу і почнуть розбиратись».

Діана з чоловіком поїхали в поліцію і написали заяву про погрози.

Натомість власниця фотостудії Донара в коментарі “Гречці”, зазначила, що далі будуть розбирати ситуацію в суді.

« Наступного тижня прийде судексперт, який оцінить майно і моральну шкоду, – каже Донара і додає. – Дзеркало, яке вони розбили я вже відремонтувала, бо не можу пускати людей у гримерку, де валяється дзеркало. У мене є всі відео. А ванну я поки не ремонтую. Прийде судовий експерт на наступному тижні, все подивиться, оцінить». 

Крім того, у фотостудії, через цю ситуацію введуть договори.  

Інформацію про погрози власниця фотостудії прокоментувала так:

«Я з усіма лояльно розмовляла і ніколи в житті нікому не погрожувала. Я єдина представниця студії. Мені ніколи не було вигідно комусь погрожувати. Адже для мене дуже важлива репутація моєї студії»

Що каже закон

Як повідомили в пресслужбі Держпродспоживслужби області, надання послуг фотостудії розглядають як один із видів побутового обслуговування населення. За правилами, затвердженими постановою Кабміну №313, фотостудія має бути зареєстрованою і сплачувати податки. Інформація про найменування підприємця/підприємства (фізичну чи юридичну особу), витяг з реєстру з кодом ЄДРПОУ має знаходитися в приміщенні у доступному для споживача місці.

Друге, що важливо знати, – це наявність документа, який засвідчує обов’язки сторін та регламентує спірні питання, зокрема й про відшкодування збитків.

Послуги надаються споживачу згідно з угодою. Підтвердженням цього має бути укладений договір та розрахунковий чек або квитанція. Усі права, обов'язки, відповідальність виконавця і замовника прописуються в договорі та діють з моменту підписання такого договору обома сторонами.

«Якщо ж договір між сторонами не був укладений, важко говорити про можливість відшкодування якихось збитків. Підприємець не може вимагати оплату ремонту, наприклад, але може викликати поліцію й зафіксувати пошкодження майна. Водночас споживач послуги, який травмувався, також не має договору, який би захищав його, і теж може викликати поліцію, звернутися до медзакладу, щоб зафіксувати травмування тощо. Та далі захищати свої інтереси за відсутності укладеної угоди обом сторонам можливо лише в суді за наявності зібраних доказів», – повідомили в Держпродспожвслужбі.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама