файно

Життя

Що робити, якщо посилка загубилась на пошті

. 633

Ви відправили посилку з подарунком своїм рідним в інше місто, але вони її не отримали. Як довести цей факт та отримати компенсацію?

posylka

В Україні працює один національний та багато приватних поштово-логістичних операторів. Для всіх цих поштових операторів порядок надання послуг поштового зв’язку регулюється положеннями Цивільного кодексу України, Закону України «Про поштовий зв’язок», іншими нормативно-правовими актами та договором.

Про алгоритм дій, спрямованих на повернення втраченої посилки або виплату відшкодування, на прикладі «Укрпошта», розповідають юристи Сумського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Анна Кожушко та Людмила Сайко.

Якщо посилку загубили

Необхідно звернутися до поштового відділення, звідки ви направляли посилку, з відповідною заявою про втрату відправлення. У заяві зазначаються вид, категорія та номер поштового відправлення, місце та дата прийняття, прізвище, ім’я та по батькові (для юридичних осіб – найменування) і поштова адреса відправника та адресата, а у відповідних випадках – сума оголошеної цінності поштового відправлення, сума післяплати. Це правило діє як в межах території України, так і за кордоном.

Згідно з частиною третьою статті 16 Закону за втрату, недостачу або пошкодження вкладень поштових відправлень, порушення контрольних строків доставки поштових відправлень персонал оператора, з вини якого завдані збитки, несе відповідальність.

Звичайно, що свої вимоги необхідно обґрунтувати відповідними доказами. Такими доказами можуть слугувати:

  • квитанція про оплату послуги, яка була отримана в поштовому відділенні,
  • касовий чек,
  • договір укладений у такому поштовому відділенні з зазначенням ваги, ціни тощо.

Завжди зберігайте оригінали та копії цих документів.

Зверніть увагу! Якщо під час відправленнями Ви зазначаєте суму оголошеної цінності посилки, то у випадку її втрати оператор поштового зв’язку зобов’язаний компенсувати саме розмір вказаної суми.

У випадку втрати поштового відправлення вимагайте від працівника поштового зв’язку скласти акт, який підписується ним, керівником об’єкта поштового зв’язку і відправником/одержувачем.

На підставі цих доказів (акти, фотофіксація) зверніться до оператора із письмовою претензією про отримання компенсації за втрачене поштове відправлення. Оператор зобов’язаний надати письмову відповідь споживачу впродовж місяця з моменту отримання претензій.

Відповідно до статті 18 Закону:

  • за повну втрату посилок без оголошеної цінності пошта відшкодовує вартість послуг поштового зв’язку та сплачує штраф у розмірі 100 відсотків вартості цих послуг;
  • за повну втрату посилки з оголошеною цінністю − вартість в розмірі суми оголошеної цінності відправлення, вартості послуг поштового зв’язку та сплачує штраф у розмірі 25 відсотків вартості цих послуг.

Вартість попередньо оплачених користувачем послуг, що фактично не були йому надані, відшкодовується у повному обсязі на підставі квитанції чи іншого документа про оплату цих послуг.

Важливо пам’ятати, що оператор поштового зв’язку не несе відповідальність за втрату посилки, зокрема у разі, якщо:

  •  поштова посилка відповідно до закону підлягає вилученню, конфіскації або знищенню;
  •  втрата або знищення вмісту посилки настали внаслідок непереборної сили (урагану, землетрусу);
  •  недостача або пошкодження вмісту посилки трапились внаслідок порушення визначених законодавством України правил про обмеження в пересилці предметів і речей;
  • заява про розшук поштового відправлення подано через 6 місяців після дати прийняття посилки поштовим відділенням (спеціальна позовна давність).

У випадку, якщо захистити свої права в зазначений спосіб не вдалося, ви маєте право звернутися до суду з позовною заявою про виплату компенсації за втрачене поштове відправлення.

Отримати юридичну консультацію або роз’яснення з правових питань можна:
• зателефонувати на безкоштовний номер системи надання безоплатної правової допомоги 0 800-213-103;
• поставити питання в повідомленні на електронну адресу центру Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама