Біометричний паспорт та ID-картка в застосунку “Дія” з 23 серпня 2021 року на законодавчому рівні стануть повним аналогом паперового та пластикового.
Як повідомляє Міністерство цифрової трансформації України, Верховна Рада у другому читанні ухвалила законопроєкт №4355 "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус" про цифрові паспорти.
Де можна буде користуватися е-паспортами?
– Законопроєкт забезпечить можливість використання електронних документів у мобільному застосунку на рівні зі звичайними паспортами. Це перший крок до запровадження безпаперового режиму в Україні – коли державні органи не матимуть права вимагати паперові документи, якщо інформація вже є у реєстрах. Ви зможете обирати, який паспорт ви сьогодні використаєте, – розповів голова комітету з питань цифрової трансформації Михайло Крячко.
У вересні 2021 року Україна розпочне входження в режим “без паперу” – державні органи не матимуть права вимагати паперові документи, якщо необхідна інформація вже є в реєстрах.
Цифрові паспорти буде можливо пред’являти на території України для посвідчення особи та підтвердження громадянства, крім випадків перетинання державного кордону, в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї.
Українці вже можуть користуватися е-паспортами в більшості життєвих ситуацій. Їх приймають ЦНАПи для надання державних послуг, державні установи та суди. Цифрові паспорти можна використовувати для отримання відправлень на пошті, для підтвердження віку в супермаркетах, у банках – для підтвердження особи та здійснення касових операцій, а також для відкриття банківського рахунку онлайн. З цифровими паспортами також можна подорожувати Україною літаком і потягом, заселятися в готель.
Цифрові паспорти у смартфоні = паперові. Україна стала першою
– Україна – перша країна у світі, що запустила цифрові паспорти та законодавчо прирівняла їх до звичайних документів. Користувачі Дії більше не стикатимуться з ситуаціями, коли цифровий паспорт не приймають. Це не просто важлива подія в історії сучасної України та великий крок до впровадження режиму “без паперу”. Це унікальний світовий кейс, яким можна і варто пишатися, – каже віцепрем’єр-міністр – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
Цифрові паспорти в мобільному застосунку "Дія" запустили рік тому. Як кажуть у Мінцифри, е-паспорти набагато безпечніші й комфортніші, ніж паперові. Зараз ними можуть користуватися близько 20 млн українців – понад 5,5 млн з них мають ID-картку і ще 18 млн є власниками закордонних біометричних паспортів.
Цифровими документами у смартфоні користуються також у Польщі, Південній Кореї. Схожі проєкти впроваджуються у Великобританії, Фінляндії, США. Громадяни Естонії користуються цифровою ID-карткою, з якою можуть онлайн отримувати державні послуги, керувати банківськими рахунками, голосувати через інтернет. Однак саме Україна — перша держава світу, де цифрові паспорти у смартфоні юридично отримали таку саму силу, що й паперові та пластикові документи.
Фото з фейсбук-сторінки "Дія"
- Згущенка "з хлопчиком" лідирує в рейтингу «Фаворити Успіху»
- Що робити, якщо посилка загубилась на пошті
Щоб дізнаватись новини першими підписуйтесь на нас у
Поширюйте
Коментуйте