Життя

Компостувати траву замість палити: запустили національну кампанію «Нам цим дихати»

. 2888

 

В Україні запустили національну кампанію проти спалювання бур’янів та сухостою. Капманія покликана заохотити населення до альтернативних методів переробки бур’янів — компостування.

 

palyty 2

Рекламні агенції Amplifi Ukraine та Isobar Ukraine разом з громадською організацією Центр розвитку інновацій та ПРООН запустили соціальний проєкт «Нам цим дихати».

Двічі на рік українці власноруч занурюють себе у димову завісу. Їхня звична сезонна традиція спалювати траву, листя, гілки та бур’яни перетворюється на справжню екологічну катастрофу.

Дим від багаття у 350 разів шкідливіший за куріння.

  •  Із тліючого листя й трави, без доступу кисню, виділяється бензопірен, що здатен викликати онкологічні захворювання.
  •  Із димом в повітря вивільняються діоксини – одні з найотруйніших для людини речовин.
  • Горіння разом із листям різноманітного сміття посилює забруднення атмосферного повітря.
  • Деякі такі багаття знищують сотні гектарів лісів, полів і навіть домівок.

За даними дослідження Gradus*, 39,4% українців продовжують спалювали суху рослинність. А 52% паліїв навіть не знають про небезпеку від такого способу!

«Ми впевнені, що глобальну проблему потрібно вирішувати на глобальному рівні. Тому ми вивчили мотиви нашої аудиторії і плануємо всебічно показати їм правду. Розмову зі старшим поколінням ми ведемо через емоційні соціальні ролики та освітні сюжети на їхніх улюблених телеканалах і радіостанціях. Аудиторію середнього віку ми залучимо через діджитальні ресурси та радіо. А молодь? Її ми «вербуватимемо» в агентів змін, які навчать своїх родичів робити вірний для здоров’я вибір,» - каже Юлія Карпушина, СЕО Amplifi Ukraine, ініціаторка проєкту.

Тож, цей проект було зосереджено на шкоді диму для здоров’я. У ньому закликають громади компостувати траву, бур’яни та листя замість спалювання, і для цього говорять з ними через телебачення, діджитал, радіо, зовнішню рекламу.

Як правильно компостувати?

Цьому навчать прості та зрозумілі листівки-інструкції, які поширюватимуться серед близько 100 чинних громад України.

palyty 1 copy

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама