Життя

Ветерани АТО можуть перевчитись на «кіберзахисників»

. 2108

 

Фонд цивільних досліджень та розвитку США запустив програму професійного розвитку та реінтеграції ветеранів АТО / ООС в сфері кібербезпеки в Україні «Кіберзахисники». Програма «Кіберзахисники» є частиною ініціативи Державного департаменту США з усунення кіберзагроз в Україні.

 

kiberzaх

Програма надає українським ветеранам та ветеранкам безкоштовну можливість професійного навчання в сфері кібербезпеки, щоб допомоги їм у працевлаштуванні.

Технічна складова включає курс викладачів Національного технічного університету України (Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського), а також провідних українських та міжнародних експертів. За частину, присвячену питанню соціальної адаптації та реінтеграції, відповідають фахівці з Національного університету Києво-Могилянська академія; вони допоможуть ветеранам отримати технічні, аналітичні, комунікаційні та особистісні навички, необхідні для реінтеграції в суспільство та опанування нової професії. Також ветерани матимуть можливість додатково вивчити технічну та IT-термінологію англійською мовою.

Програму розроблено за сприяння Міністерства у справах ветеранів України та Національного координаційного центру кібербезпеки при Раді національної безпеки та оборони України.

Гібридні атаки Росії змусили Україну усвідомити важливість розбудови національної системи кібербезпеки, про це на пресконференції з нагоди старту програми сказала Наталія Ткачук, керівник служби з питань інформаційної безпеки та кібербезпеки Апарату РНБО України. За її словами дії РФ змусили Україну усвідомити важливість розбудови національної системи кібербезпеки задля протистояння ворогу, в цьому напрямку було вже зроблено не мало.

"Посилили спроможності основних суб’єктів забезпечення кібербезпеки, була створена низка ситуаційних центрів задля забезпечення кібербезпеки, було покращено систему координації, сформовано відповідне правове поле у сфері кібербезпеки. Сьогодні досвід України у сфері кібербезпеки є неоціненним, але він не буде працювати якщо бракує основного кадрового ресурсу", – зауважила Наталія Ткачук.

Після завершення курсу учасники отримають визнаний державою сертифікат у галузі кібербезпеки, а також сертифікат CISCO Academy. Це дозволить їм претендувати на затребувані та високооплачувані посади, такі як аналітик із кібербезпеки, фахівець з комп’ютерної криміналістики, фахівець з реверс-інжинірингу та адміністратор із мережевої безпеки. Крім того, програма забезпечуватиме подальшу підтримку випускників – ветеранів АТО/ООС у працевлаштуванні як у державному секторі, так і у приватних компаніях.

Умови участі

Програма професійного розвитку в сфері кібербезпеки та реінтеграції для ветеранів АТО «Кіберзахисники» надає рівні можливості для участі всім ветеранам та ветеранкам. Це інклюзивна програма, яка запрошує осіб, що мають бойовий досвід в зоні АТО/ООС та базову технічну підготовку пройти навчання одній з найзатребуваніших професій, незалежно від їхнього рівня освіти, місця проживання та віросповідання. Також програма надає можливість пройти соціалізацію та реінтеграцію до цивільного життя

Учасниками програми можуть стати ветерани АТО/ООС, які воювали у лавах ЗСУ, Національної гвардії чи будь-яких добровольчих підрозділів і які відповідають наступним критеріям:

  1. прагнуть присвятити себе захисту цифрового простору України від кіберагресії
  2. готові пройти інтенсивне навчання та перекваліфікацію за спеціальністю «кібербезпека»
  3. відповідально ставляться до навчального процесу і готові присвячувати заняттям щонайменше 3 години на день
  4. мають базові ІТ-навички (технічна освіта стане у пригоді, але не є обов’язковою умовою)
  5. базове знання англійської мови стане у пригоді, але не є обов’язковою умовою
  6. вік від 18 років

Більше інформації на https://cyberdefenders.org.ua/

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама