Життя

Чи втратять українці право на безплатні 2 гектари землі?

. 3660

Минулого тижня Кабмін схвалив законопроєкт "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань консолідації земель". Такі зміни можуть означати скасування права українців на безплатні 2 га землі.

zemlnidilanku

Принаймні про такі суперечливі зміни найперше написав на своєму телеграм-каналі нардеп Олексій Гончаренко: 

– В законопроєкті про "консолідацію землі" прибрали норми про те, що для ведення особистого сільського господарства використовуються передані у власність 2 га землі. 

68de8fc9 c5f6 426d 990e 5cdff46d83a9

Зазначимо, що таке рішення ще має підтримати Верховна Рада.

Згодом цю інформацію оприлюднила низка ЗМІ. Після чого її спростував уже у своєму телеграм-каналі та в коментарі виданню РБК представник уряду у Верховній Раді Василь Мокан.

– Зрада про «скасування права на безкоштовні 2 га землі» скасовується. Тому що є Земельний кодекс України і чинна стаття 121 зокрема, – написав Василь Мокан. 

Тобто стаття про норми безоплатної передачі земельних ділянок громадянам, де вказано про ті самі 2 га землі для ведення особистого селянського господарства.

Крім того, він каже, що українцям навпаки запропонованими змінами хочуть розширити права на землю. Зокрема, аби українці могли вести особисте селянське господарство не лише на земельних ділянках цільового призначення, а й на всіх сільськогосподарських і несільськогосподарських землях.

За інформацією пана Мокана, у зв'язку із запровадженням в Україні з 1 липня 2021 року ринкового обігу земель сільгосппризначення виникає необхідність встановлення правила про примусову консолідацію на основі права власності.

– Законопроєкт дасть змогу, крім консолідації у вузькому розумінні (як "зверстання" до одного місця черезсмужних ділянок одного власника), внаслідок перерозподілу земель усунути різноманітні недоліки землекористування. Це сприятиме встановленню ринкової вартості земельних ділянок с/г призначення та умов для розвитку ринкових орендних відносин, – йдеться в дописі пана Мокана. 

Нагадаємо пояснення Мінекономіки, як ринок землі здолає корупцію на Кіровоградщині.

Поширюйте

Коментуйте


Реклама