Життя

Поради мандрівникам: які вакцини треба зробити перед подорожжю

 Автор: Валерія Жовтун. 3697

Центр громадського здоров’я розповів українцям про вакцинацію для мандрівників.

mandru

Подорож за кордон іноді може призвести до ризику захворювань, які зазвичай не трапляються в Україні. Особливо з ростом екотуризму та поїздок в екзотичні країни все більше мандрівників наражаються на небезпечні хвороби.

Вакцинація – один із найефективніших заходів, які можете зробити, щоби захистити своє здоров’я за кордоном.

Яким має бути план дій перед мандрівкою?

Перевірте країну призначення:

  • Які інфекційні хвороби поширені в тому регіоні?
  • Чи були застереження про спалахи небезпечних хвороб?
  • Чи є обов’язкові щеплення для перетину кордону?

Зверніться до лікаря щонайменше за місяць до від’їзду й обговоріть свій маршрут. Проконсультуйтеся щодо необхідних щеплень чи специфічного лікування перед поїздкою. Адже більшість вакцин потрібно вводити заздалегідь, щоби забезпечити повний захист від хвороби.

Які треба щеплення і для яких країн?

Насамперед, перевірте наявність усіх рутинних щеплень. Адже деякі з них потрібно вводити повторно з певною періодичністю. До таких відносяться вакцини проти дифтерії і правця — їх слід повторно робити щодесять років і треба мати перед виїздом у будь-яку країну. Те ж стосується кору і паротиту.

У деяких країнах Азії та Африки може бути нестабільна ситуація щодо поліомієліту –  тож дуже важливо мати всі необхідні дози щеплень для повного захисту.

У деяких країнах для в’їзду вимагають міжнародний сертифікат про імунізацію. Зазвичай це щеплення від жовтої лихоманки – гострого вірусного геморагічного захворювання. Для нього характерна висока температура тіла, важкий загальний стан, а також кровотечі в ротовій порожнині, кишківнику, шлунку. «Жовтою» її називають тому, що в деяких пацієнтів розвивається жовтяниця.

Вірус поширений у тропічних районах Африки та Центральної й Південної Америки. Усім мандрівникам старше дев’яти місяців рекомендують робити щеплення. Міжнародний сертифікат про вакцинацію від жовтої лихоманки діє 10 років.

Якщо в рамках мандрівки замість готелів їдете в місця, де можуть бути проблеми з дотриманням всіх гігієнічних норм, зокрема доступом до чистої води та їжі, краще подбати про вакцину від гепатиту А та В. Цей вірус поширений у країнах Африки, Азії й Південної Америки.

Такі ж поради з вакцинації від черевного тифу. Він теж передається через вживання брудної води або необробленої їжі і поширений у країнах Південної Африки й Азії.

Якщо під час поїздки плануєте контактувати з тваринами або подорожуєте в сільську місцевість, подбайте про профілактичне щеплення від сказу.

Перед подорожжю в країни Африки, на південь від Сахари, від Сенегала до Ефіопії – так званий «пояс менінгіту» – вакцинуйтеся від менінгококової інфекції.

Вакцина від кліщового енцефаліту може бути актуальною перед мандрівкою у весняний чи ранній осінній період до Австрії, Чехії, Угорщини, країн Балтії.

Кожна держава має свої вимоги до людей, які в’їжджають на її територію. Ознайомитися з вимогами можна в посольствах і туристичних агенціях.

 

Поширюйте

Коментуйте