Життя

Здати на ремонт та благодійні внески: що варто знати батькам

. 3146

Юристка громадської організації «Батьківська рада Кропивницького» Євгенія Захарченко роз’яснила про “Ремонти: благодійність або обов’язок батьків”.

remont copy

Де знайти інформацію, скільки виділили грошей на ремонт?

Посилаючись на законодавство, пані Захарченко пише, що заклади «зобов’язані оприлюднювати на своїх сайтах кошторис і фінансовий звіт про надходження та використання всіх отриманих коштів, інформацію про перелік товарів, робіт і послуг, отриманих як благодійна допомога, із зазначенням їх вартості».

Тобто, уся інформація про те, скільки на що виділили, що і за яку ціну придбали чи подарували, має бути на сайті.

Кожен садочок та школа Кропивницького мають свої сайти. Їх адреси можна знайти на сайті управління освіти або на сайті «Освітня карта Кропивницького»: у розділах «фінансово-господарська діяльність», «батьківський комітет інформує» та «капітальні ремонти та придбання».

Кожного року на поточні потреби, у т.ч. поточний ремонт, депутати міськради виділяють кошти у розрахунку на кожного учня/вихованця. Минулого року це було 500 гривень на дитину.

Чи справді «коштів немає»?

Коштів у цьогорічному бюджеті менше, ніж у 2020-му, витрати виросли, доходи зменшились.

При цьому кількість департаментів міської ради, чиновників та їх заробітні плати виросли.

Тобто, кошти є, але є питання до того, як вони витрачаються.

Що закуповує управління освіти капітального будівництва, можна подивитись на сайті Рrozorro.

Також, можна подивитись, кому управління освіти перераховувало кошти.

На платіжках є повна інформація про суми, строки, контрагентів, засновників, статутний капітал, договори, за що та для яких закладів проводились перерахування: https://www.007.org.ua/search#edrpou=05403286&find=true.

Як допомогти законно?

Батьки мають право допомагати коштами, товарами та послугами закладам освіти.

Благодійні внески обліковуються як благодійна допомога тільки у випадку, коли витрачаються на освітні цілі і якщо ці витрати не профінансовані засновником.

Тобто, керівник робив запит, але цей запит не задовільнили.

Для коштів є рахунок для благодійної допомоги, відкритий управлінням освіти в управлінні Державної казначейської служби України в Кропивницькому. Зазначаєте призначення, наприклад, «на придбання гойдалки для майданчика групи № 15 ДНЗ № 150», тоді ваші кошти будуть витрачені тільки на вказане вами.

Для передачі товарів складається акт прийому-передачі, до якого додається квитанція або чек.

Роботи та послуги теж передаються актом, їх вартість визначається комісією, до якої входить бухгалтер.

Який ремонт можуть чи не можуть роботи батьки? 

Капітальні ремонтні роботи можуть робитись виключно фахівцями, що мають відповідні дозволи та ліцензії. Батьки можуть надавати допомогу тільки у поточному ремонті і тільки у випадку, коли частина поточних робіт не профінансована засновником.

Хто зобов’язаний проводити ремонти у закладах освіти?

Згідно із законодавством «засновник закладу загальної середньої освіти зобов’язаний забезпечити утримання та розвиток заснованого ним закладу освіти, його матеріально-технічної бази».

Як правильно відмовити у сплаті коштів на ремонти, щоб це не відбилося на дитині?

Керівникам закладів, вихователям, вчителям та батькам варто пам’ятати про те, що благодійна діяльність – це добровільна особиста та/або майнова допомога. Також є розпорядження міського голови від вересня 2017 року «Про заборону збору коштів та благодійну допомогу». Цим розпорядженням заборонено «керівникам та працівникам загальноосвітніх, дошкільних та позашкільних закладів освіти збирати кошти батьків на поліпшення матеріально-технічної бази навчальних закладів. Начальнику управління освіти в разі недотримання керівниками закладів освіти чинного законодавства та даного розпорядження вживати до винних осіб заходів дисциплінарного впливу».

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама