Життя

Як використання безфосфатних мийних засобів може врятувати річку (ВІДЕО)

. 4253

Цьогоріч влітку країна зробила ще один крок до порятунку водойм від забруднення та “цвітіння”. На початку червня Уряд своєю постановою обмежив вміст фосфатів у мийних засобах. 

pralka

У Міндовкілля кажуть, що у 2020-му в українські водойми зі стічними водами потрапило понад 6000 тонн фосфатів. При цьому чимало країн обмежили або повністю заборонили використання фосфатів у мийних засобах ще у 1980-90-х роках. 

Передбачається, що такі протифосфатні заходи в результаті покращать якість води у річках та знизять «цвітіння» водойм. 

Але такі обмеження по фосфатах вступлять в дію лише з 2024 року. Тому громадські екоспільноти наполягають на пришвидшенні процедури – внести відповідний законопроєкт про обмеження. 

Хоча українці не перший рік можуть знайти на полицях магазинів мийні та пральні безфосфатні засоби. Є відповідне маркування на пакуванні товарів. Такий свідомий ековибір – вклад кожного у стан річок, в яких купаємося і з яких по суті п'ємо воду. 

Мультик про фосфати від Держагентства водних ресурсів

При цьому Україна належить до маловодних країн, кажуть у Держагентстві водних ресурсів. Водні ресурси в країні розподілені нерівномірно. За рівнем дефіциту води Україна займає 85 (низький-середній) місце з 164 країн світу. При цьому Кропивницький та область в “червоній зоні” – це територія з критичним рівнем водозабезпеченості.  

Нагадаємо, “Гречка” розбиралася, що не так з пляжами та місцями для купання в Кропивницькому і чи зміниться ситуація на краще.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама