Життя

Комерційні тендери: від папірців до сучасних інструментів

. 3060

Власників бізнесу та керівників завжди хвилює проблема економії ресурсів. На щастя, сучасні цифрові інструменти дозволяють знизити витрати та заощадити час закупівельників. Один з найбільш дієвих інструментів - електронний торговельний майданчик для проведення комерційних тендерів. 

rekl copy

Проведення закупівель в епоху діджиталізації

Уявимо, вам необхідно систематично закуповувати для потреб виробництва новий вид сировини. Щоб знайти постачальників, можна спробувати два способи.

Перший спосіб (те, як робили раніше) передбачає пошук інформації про постачальників в інтернеті, відправку запиту на отримання комерційної пропозиції.  

Весь цей процес істотно забирає час, адже кожному потенційному контрагенту потрібно донести одну й ту ж інформацію - очікувані терміни і обсяги поставки, технічні характеристики, умови сплати тощо.

Другий спосіб (то, як роблять зараз) - оголосити комерційний тендер на електронному майданчику.

Як це працює?  Ви оголошуєте на одному з майданчиків закупівлю - вказуєте всю необхідну інформацію, прописуєте вимоги до постачальників. Вони в свою чергу надсилають свої пропозиції. Вам залишається лише вибрати найбільш привабливу пропозицію, укласти договір і почати працювати.

Електронні комерційні тендери - це сучасний спосіб оптимізувати витрати бізнесу та заощадити час співробітникам. Щоб почати його використовувати, досить вибрати майданчик і зареєструватися.

Як вибрати майданчик для проведення комерційних тендерів

Сьогодні існує велика кількість електронних торговельних майданчиків. Щоб робота з тендерами була для вас зручною та комфортною, варто звернути увагу на такі критерії вибору:

  • наявність підтримки з боку особистого менеджера-консультанта;
  • швидкий і зручний пошук комерційних тендерів (щоб вашу закупівлю могли легко знайти);
  • інструменти аналітики;
  • можливості особистого кабінету.

Не зайвим буде також дізнатися, які відомі компанії вже працюють з майданчиком, яка в середньому конкуренція в комерційних тендерах та скільки всього комерційних тендерів було оголошено за весь час.

Ця інформація дозволить вам об'єктивно оцінити, наскільки майданчик відповідає вашим потребам.

Що міститься в документах до комерційного тендеру

Оскільки сфера комерційних тендерів, на відміну від державних закупівель, не має жорсткого законодавчого регулювання, то документація складається на розсуд замовника (проте, вона не повинна суперечити чинному законодавству).

Як правило, в документації міститься наступна інформація:

  • технічні вимоги до предмету закупівлі;
  • терміни поставки;
  • умови оплати;
  • вимоги до формування ціни;
  • проєкт договору.

Для того, щоб залучити якомога більше постачальників в комерційний тендер, важливо чітко вказувати всю необхідну інформацію.

Наостанок. Приєднуйтесь до провідних українських компаній, які вже оцінили переваги комерційних тендерів. 

Реклама

Поширюйте

Коментуйте


Реклама