Життя

У чому користь черешні: розказує МОЗ

. 3188


МОЗ розповіло у чому користь черешні для організму людини і чи можна її їсти діабетикам.

cherry

Усі сорти черешні містять багато клітковини, міді, калію та марганцю, що сприяє регуляції серцевого ритму, скороченню м’язів, передачі нервового імпульсу, регуляцію кров’яного тиску тощо. А клітковина, що міститься в черешні, допомагає підтримувати здоров’я травної системи.

Для прикладу, одна чашка (154 г) солодкої, сирої черешні без кісточок містить: 97 ккал, 2 г білку, 25 г вуглеводів, 3 г клітковини, 18% денної норми вітаміну C, 10% денної норми калію, 5% денної норми міді та 5% денної норми марганцю.

У дітей з ожирінням черешня запобігає деформації кісткової тканини.

Також ягода добре впливає на сон, оскільки має високий вміст мелатоніну, який допомагає регулювати цикл сну і бадьорості.

Черешні можуть знизити рівень сечової кислоти у вашому організмі, що робить їх особливо корисними для тих, хто страждає на подагру.

Чи можна черешню діабетикам?

Якщо у вас цукровий діабет, важливо підтримувати рівень глюкози в крові в межах вашої норми. Один зі способів це зробити - контролювати споживання вуглеводів. Здорові джерела дієтичних вуглеводів включають некрохмальні овочі, фрукти, цільні зерна та боби. Черешня також входить у цей перелік, але важливо стежити за розміром порції.
За даними Британської діабетичної асоціації, прийнятною для людей з діабетом є порція в 14 черешень (приблизно стільки ж, скільки 2 ківі, 7 полуниць або 3 абрикоси). Оскільки різні люди мають різну толерантність до вуглеводів, визначте рівень глюкози в крові до і через 1-2 години після споживання черешні вперше.

Залежно від стиглості, 1 склянка черешні без кісточок містить приблизно 6 чайних ложок цукру. Порція у розмірі 1/2 склянки не повинна бути проблемою для більшості діабетиків. Глікемічний індекс свіжої черешні становить 62.

Тож при діабеті черешня може бути у вашому раціоні. Але потрібно контролювати порцію, враховуючи її глікемічний індекс.

Поширюйте

Коментуйте


Реклама