Життя

Завтра в Кропивницькому стартують іспити з визначення рівня володіння державною мовою

. 4500

Завтра, 20 липня, в обласній бібліотеці імені Дмитра Чижевського розпочинаються іспити на визначення рівня володіння державною мовою. Це необхідно для претендентів на посади в органах державної влади або місцевого самоврядування, а також для набуття громадянства України. 

isput

Про це повідомляють представники книгозбірні.

Відповідна норма закону на проходження іспиту почала діяти з 16 липня 2021 року. 

Щоб отримати відповідний сертифікат, треба пройти іспит, підготовлений Нацкомісією зі стандартів державної мови. Державний сертифікат діє безстроково.

В ОУНБ імені Дмитра Чижевського іспити проходитимуть в Інтернет Центрі.

Для проходження іспиту потрібно:

  • Почитати доступну інформацію, що стосується іспиту: https://mova.gov.ua/gromadskosti/zapitannya-vidpovidi.
  • Зареєструватися на порталі: https://exam.mova.gov.ua/.
  • Завчасно прийти на іспит до Інтернет Центру книгозбірні, адже після початку іспиту потрапити на іспитовий майданчик буде неможливо.
  • Бути в масці.
  • З собою взяти документ, який посвідчує особу (паспорт, водійські права, електронний паспорт у застосунку Дії) та УЕП на флешці, якщо в такий спосіб будете авторизуватися.
  • Під час іспиту заборонено: спілкуватися; списувати; користуватися будь-якими девайсами та гаджети; робити помітки, що можуть ідентифікувати особу.
  • Онлайн-іспит з фахівцями Нацкомісії зі стандартів державної мови триватиме дві години, тому варто взяти  з собою воду. 

Що перевірятимуть?

Іспит ділиться на чотири частини, усні та письмові: «Культура мови»» (24 тестів), «Читання» (20 тестів), «Письмо» (одне завдання відкритого типу), «Говоріння» (два завдання відкритого типу). 

У перших двох частинах перевірятимуться уміння застосовувати українську мову в умовах службової комунікації; дотримання норм української літературної мови; розуміння змісту і деталей прочитаного тексту, критичного осмислення прочитаного.

У частині «Письмо» передбачається письмовий переказ аудіозапису, до теми якого потрібно також висловити і своє ставлення. Розмір тексту не менше 100 слів.

В частині «Говоріння» потрібно буде показати вміння спілкуватися на різні теми. Оцінюватимуть логічність, послідовність, лексичну й граматичну правильність мовлення, здатність підтримувати чи починати розмову, уміння висловлювати свої уподобання, переконувати, дискутувати. Тривалість усної частини іспиту – до 20 хвилин.

Результат іспитів буде відомий за 15 календарних днів або раніше. За результатами успішного проходження іспиту видається безстроковий державний сертифікат про рівень володіння мовою першого або другого ступеня. 

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама