Життя

Як повернути гроші за куплені безоплатні ліки

. 7963

У лікарнях, які мають укладені договори з Національною службою здоров’я України, є перелік ліків, які мають надаватися пацієнтам безоплатно. Однак є ситуації, коли люди все-таки купують препарати з Нацпереліку. “Пацієнти України” розповідають як все-таки можна повернути витрачені гроші. 

povernytu groshi

З чого почати?

Насамперед перевірте, чи уклала ваша лікарня договір з Національною службою здоров’я України. Зробити це можна онлайн, перейшовши за посиланням та вказавши своє місто та область.

Якщо договір укладений, то наступний крок – упевнитись, що ваш препарат є у чинному Нацпереліку лікарських засобів, які гарантуються державою. Шукати варто не за торговою назвою, а діючою речовиною.

Список препаратів, які включено до Нацпереліку, також можна перевірити онлайн за посиланням.

Якщо перші два кроки успішні: договір з лікарнею підписано, а препарат є у Нацпереліку, переходимо до третього кроку – повернення ваших коштів.

То як повернути гроші?

Найперше напишіть скаргу головному лікарю медзакладу. Далі варто звернутися до контакт-центру НСЗУ за номером 1677. Туди  може зателефонувати кожен та поставити будь-яке питання, що стосується роботи Нацслужби здоров'я. До НСЗУ також варто написати скаргу та додати усі чеки, які б засвідчували покупку препаратів.

Потім вашу скаргу мають розглянути, а кошти повернуть у термін, встановлений законодавством.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама