Життя

Проїзд у комунальному транспорті Кропивницького може подорожчати на дві гривні: відбулося громадське обговорення

 Автор: Ірина Маслюкова. 12094

Сьогодні в міськраді відбулися публічні громадські обговорення тарифів на проїзд у комунальному транспорті міста. Проїзд у тролейбусах й автобусах міська влада пропонує підвищити на 2 грн. Кажуть для того, аби підтримати комунальне підприємство "Електротранс" від збитковості, пов'язану, зокрема, з карантином.

tar

8 грн пропонують встановити за проїзд в автобусах, 7 грн – у тролейбусах. Наразі вартість проїзду в автобусах КП "Електротранс" – 6 грн, тролейбусах – 5 грн.

Начальник управління транспорту та зв'язку міськради Віктор Житник зауважив, ще на початку року при попередніх обговореннях тарифу на проїзд у місті, фактичний тариф уже був на рівні 7 грн у тролейбусах і 8 грн в автобусах.

Серед головних причин, які впливають на зростання тарифу, називають норму на час карантину перевозити лише сидячих пасажирів та значну кількість пільговиків.

Міська рада, починаючи з осені минулого року чотири рази зверталися до Кабміну, Верховної Ради про збільшення кількості пасажирів в транспорті, тобто дозволити стоячі місця. Однак, за словами Житника, минулого тижня отримали лист від Міністерства охорони здоров'я, що зараз не на часі питання збільшення пасажирів у громадському транспорті.

За словами пана Житника, наразі фактичний рівень тарифу 6,81 грн у тролейбусі, а в автобусі майже 8 грн. При цьому збитки "Електротрансу" майже 30 млн грн проти 7 млн збитків, які були в 2020 році за аналогічний період.

Зокрема Житник нагадав, що пільгових пасажирів у місті - 75-78%. Тобто пасажирів, які платять в транспорті лише 22-25%.

"При цьому майже в два рази менше отримуємо, ніж витрачаємо", - зазначив Віктор Житник.

tar7

Аби підтримати комунальне підприємство, у міськраді пропонують такі рішення:

  1.  Або, щоб міська рада компенсувала різницю в тарифах комунального транспорту.
  2.  Або довести тариф до економічно-обгрунтованого. Тобто підвищити його.

В ході обговорення звучали різні пропозиції. Наприклад, кропивничанин Олег Плохов розповів, що збитки виникають через неповне відшкодування пільгових перевезень, посилаючись на пасажиропотік транспорту "Електротранс". При цьому чоловік каже, що нарахував перевищений фонд заробітної плати підприємства. А зарплата працівників КП входить у запропонований підвищений тариф на проїзд. А загалом виступаючий резюмував, що цей тариф не економічно-обгрунтований.

tar3

Геннадій Орєшкін, каже, що після прийняття тарифу у комунальному транспорті, через 1,5 місяці піднімуть плату за проїзд на маршрутки до 10 грн. А за цей період комунальний транспорт може також втратити прибуток. Тому він запропонував створити експертну групу, яка має розкласти все по полицях в розрізі роботи комунального підприємства.

tar4

Також пропонували:

  •  ввести монетизацію пільг, електронний квиток;
  •  підтримувати комунальний транспорт державі;
  •  прибрати з міста маршрутки повністю, які аварійні та не дотримуються вечірнього графіка;
  •  якщо підвищувати тариф, то одразу не на 2 грн, а на 1 грн;
  •  шукати гроші на підтримку підприємства, як вже соціального для міста.

За результатами обговорення голова Громадської ради при міськвиконкомі Леонід Лузан запропонував підтримати таке: «учасники обговорення не заперечують пропозицію підвищити тариф зі створенням комісії для аудиту роботи як комунального транспорту, так і перевізників».

Лічильна комісія підрахувала, що за таку пропозицію 29 людей, проти 10, утрималося 3. Хоча при голосуванні деякі учасники так і не зрозуміли, яку пропозицію підтримали.

Загалом обговорення тривало понад 1,5 години.

Всього в обговореннях зареєструвалися 49 людей, з них чимало представників громадських організацій, а також пенсіонерів.

Оприлюднити результати обговорення мають після 15 вересня. Однак, коли можливе остаточне рішення про введення нового тарифу на комунальний транспорт пан Житник наразі не готовий сказати. При цьому каже, що тариф 7-8 грн принаймні на електротранспорт - не останній, враховуючи інформацію про зростання електроенергії на ринку.

tar5

 tar6

Поширюйте

Коментуйте